mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Nowe przepisy podatkowe weszły w życie

Nowe przepisy podatkowe weszły w życie

Przypominamy, że początek roku 2015 oznacza zmiany w sposobie rozliczeń korzystania z auta służbowego do celów prywatnych.

Nowe przepisy podatkowe weszły w życie
O nowych przepisach wspominaliśmy juz przy okazji podpisania ustawy przez prezydenta. Zmiany obowiązują od wczoraj i przypominamy o najważniejszych różnicach, które niesie nowelizacja.

Rok 2015 wprowadza ryczałtowe rozliczenia korzystania ze służbowego samochodu do prywatnych celów: "Od 2015 r. ustawodawca postanowił uprościć sposób rozliczania użytkowania samochodów służbowych do celów prywatnych, poprzez wprowadzenie dwóch zryczałtowanych kwot przychodu – 250 zł oraz 400 zł miesięcznie, w zależności od pojemności silnika samochodu" – komentuje zmiany Dominika Dragan-Berestecka, doradca podatkowy z Kancelarii Chmieliński i Żemantowski Radcowie Prawni i Doradcy Podatkowi.

Wspomniane kwoty przełożą się na 45zł zryczałtowanego podatku dochodowego w przypadku pojemności silnika do 1600cm3 i na 72zł w przypadku samochodów z większymi silnikami.
Tematy w artykule: samochód w firmie podatek prezydent

Podobne wiadomości:

Akcyza samochodowa 2017 wejdzie z opóźnieniem

Akcyza samochodowa 2017 wejdzie z opóźnieniem

Finanse i prawo 2016-12-06

Nowy podatek od używanych samochodów

Nowy podatek od używanych samochodów

Finanse i prawo 2016-07-19

Komentuj:

~Krzycho 2015-01-08

A co w przypadku gdy prowadzi się 1 osobową działalność gospodarczą i ma się własne auto do celów służbowych wpisane w środki trwałe? czy też trzeba naliczać taki ryczałtowy podatek? Co mówią przepisy?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.