mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Nowe zdjęcie do prawa jazdy

Nowe zdjęcie do prawa jazdy

Jeżeli zrobiliście zdjęcie do prawa jazdy przed 25 lutym tego roku, to możecie je schować do szuflady albo podarować komuś w prezencie. Ministerstwo zmieniło przepisy, które określają wymagania w tej kwestii.

Nowe zdjęcie do prawa jazdy
Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (MIB) wprowadziło w życie nowe przepisy, które mocno zmieniają wymagania co do fotografii. Według rozporządzenia z 24 lutego 2016 roku w sprawie wydawania dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami "fotografia musi przedstawiać osobę od wierzchołka głowy do górnej części barków, a twarz musi zajmować 70-80 proc. powierzchni".

Co to oznacza w praktyce? Zamiast lewego profilu na dokumencie pozycja musi być teraz frontalna, podobnie jak w dowodzie osobistym czy paszporcie. Do tego na fotografii nie może być widoczne nakrycie głowy ani okulary z ciemnymi szkłami. Do tego źrenice muszą być widoczne, a kolor skóry dobrze odwzorowany. Osoba na fotografii musi mieć zamknięte usta, a włosy nie mogą zasłaniać twarzy. Wymiary takiego zdjęcia to 35x45 mm.

Wprowadzone zmiany dotyczą nowych kierowców, ale również osoby które wystąpiły o nowy dokument, a stary zgubiły lub został im skradziony.
Tematy w artykule: przepisy prawo jazdy

Podobne wiadomości:

Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?

Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?

Finanse i prawo 2017-06-29

Punkty karne przez internet od 24 kwietnia

Punkty karne przez internet od 24 kwietnia

Aktualności 2017-04-04

Komentuj:

~Michał 2016-03-18

Jeżeli są państwo w posiadaniu Ukraińskiego prawa jazdy, mogę pomóc w weryfikacji jego ważności. Samego prawa jazdy jak i dokumentów z nim związanych takich jak meldunek, karta pobytu czy certyfikat ukończenia szkoły. W razie potrzeby mogę taki dokument zweryfikować przy jego odbiorze. 00380689059159

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.