mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Nowe zdjęcie do prawa jazdy

Nowe zdjęcie do prawa jazdy

Jeżeli zrobiliście zdjęcie do prawa jazdy przed 25 lutym tego roku, to możecie je schować do szuflady albo podarować komuś w prezencie. Ministerstwo zmieniło przepisy, które określają wymagania w tej kwestii.

Nowe zdjęcie do prawa jazdy
Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (MIB) wprowadziło w życie nowe przepisy, które mocno zmieniają wymagania co do fotografii. Według rozporządzenia z 24 lutego 2016 roku w sprawie wydawania dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami "fotografia musi przedstawiać osobę od wierzchołka głowy do górnej części barków, a twarz musi zajmować 70-80 proc. powierzchni".

Co to oznacza w praktyce? Zamiast lewego profilu na dokumencie pozycja musi być teraz frontalna, podobnie jak w dowodzie osobistym czy paszporcie. Do tego na fotografii nie może być widoczne nakrycie głowy ani okulary z ciemnymi szkłami. Do tego źrenice muszą być widoczne, a kolor skóry dobrze odwzorowany. Osoba na fotografii musi mieć zamknięte usta, a włosy nie mogą zasłaniać twarzy. Wymiary takiego zdjęcia to 35x45 mm.

Wprowadzone zmiany dotyczą nowych kierowców, ale również osoby które wystąpiły o nowy dokument, a stary zgubiły lub został im skradziony.
Tematy w artykule: przepisy prawo jazdy

Podobne wiadomości:

Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?

Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?

Finanse i prawo 2017-06-29

Punkty karne przez internet od 24 kwietnia

Punkty karne przez internet od 24 kwietnia

Aktualności 2017-04-04

Komentuj:

~Michał 2016-03-18

Jeżeli są państwo w posiadaniu Ukraińskiego prawa jazdy, mogę pomóc w weryfikacji jego ważności. Samego prawa jazdy jak i dokumentów z nim związanych takich jak meldunek, karta pobytu czy certyfikat ukończenia szkoły. W razie potrzeby mogę taki dokument zweryfikować przy jego odbiorze. 00380689059159

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla pracuje nad elektryczną ciężarówką
Tesla pracuje nad elektryczną ciężarówką
Elektryczne osobówki coraz częściej pojawiają się na drogach, a tymczasem Tesla pracuje nad kolejną rewolucją - autonomiczną ciężarówką napędzaną prądem. Auto zadebiutuje jeszcze w tym roku.