mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Ochrona prawna użytkowników aut

Ochrona prawna użytkowników aut

Od listopada użytkownik samochodu będzie miał możliwość wykupienia za pośrednictwem Grupy Ubezpieczeniowej Promesa polisy Ochrony prawnej właścicieli i kierowców aut.

W pierwszym etapie program dedykowany jest dla użytkowników pojazdów marki Opel i Chevrolet.

Ubezpieczenie ochrony prawnej daje duże korzyści przy atrakcyjnej cenie, co sprawia, że zainteresowanie tą formą ubezpieczenia, w postępowaniu związanym z popełnieniem wykroczenia lub przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji bądź w postępowaniach przed organami państwowymi, jest coraz większe.

Ochrona prawna właścicieli pojazdów mechanicznych dotyczy zarówno konkretnego pojazdu, osoby będącej jego kierowcą, jak i przewożonego pasażera. Ochrona prawna kierowcy – osób prowadzących pojazdy, nie będących ich własnością, czyli kierowców zawodowych, kierowców prowadzących samochody służbowe lub inne np. pożyczone od znajomych czy rodziny.

Ochrona ubezpieczeniowa dotyczy zdarzeń wywołujących potrzebę reprezentowania interesów klienta w sporach z innymi podmiotami. Polega na bezpośrednim świadczeniu pomocy prawnej i/lub pokrywaniu kosztów reprezentowania interesów prawnych ubezpieczonego.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.