mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Od kiedy nowe egzaminy na prawko?

Od kiedy nowe egzaminy na prawko?

Ministerstwo Transportu i Budownictwa chce przesunąć o 3 miesiące termin wejścia w życie części przepisów dotyczących nowego systemu egzaminowania na prawo jazdy.

Jednocześnie nowe rozporządzenie w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów zacznie obowiązywać zgodnie z wcześniej ustalonym, terminem, tj. od 10 stycznia przyszłego roku. Decyzję taką podjął nowy minister Jerzy Polaczek, jednocześnie przesyłając do konsultacji międzyresortowych projekt nowego rozporządzenia.

Wg propozycji z trzymiesięcznym przesunięciem miałyby zacząć obowiązywać przepisy dotyczące instalacji kamer do samochodów oraz przygotowaniem placów manewrowych dla egzaminów na kategorie C, D, E i T. Konieczność nowelizacji rozporządzenia wynika bowiem z opóźnień w pracach prowadzonych przez wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego mających na celu dostosowanie się do nowych zasad przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy.

Z informacji uzyskanych przez ministerstwo wynika, iż jedynie 16 z 49 wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego zakończyło już procedury przetargowe lub ma już zamontowane kamery w samochodach egzaminacyjnych. W pozostałych ośrodkach wystąpiły opóźnienia, głównie z pomyślnym zakończeniem procedur przetargowych.

Natomiast jeśli chodzi o przygotowanie placów manewrowych, to większość word-ów już uporała się z tym problemem lub zdąży z tym do 10 stycznia. Jednak w kilku przypadkach przebudowa placu związana jest z koniecznością rozbiórki budynków lub wycinką drzew, a to wymaga uzyskania stosownych zezwoleń.

Te word-y, które uporały się ze wszystkimi zmianami, w tym także z montażem kamer, będą mogły od 10 stycznia przeprowadzać egzaminy zgodnie z nowym systemem. W pozostałych, na egzamin pod okiem kamery, przyjdzie nam poczekać do 10 kwietnia.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando