mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Oto najlepsze OC na rynku

Oto najlepsze OC na rynku

Już nie tylko cena jest decydująca przy wyborze ubezpieczenia OC. Wobec zaostrzającej się rywalizacji o klienta, coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych wprowadza dodatkowe benefity. Polska Izba Motoryzacji sprawdziła, które firmy ubezpieczeniowe oferują najwięcej w ramach standardowej polisy OC.

Do tej pory, przy wyborze obowiązkowego ubezpieczenia OC, większość kierowców kierowała się wyłącznie ceną za ten rodzaj polisy, argumentując to identycznymi warunkami ubezpieczeniowymi. Tymczasem pakiety OC oferowane obecnie przez niektóre firmy ubezpieczeniowe powoli przełamują ten stereotyp. Wiele z nich zapewnia nam dodatkowe usługi, których przyzwyczajeni jesteśmy szukać zwykle w ubezpieczeniach assistance i autocasco. I co więcej, są one oferowane bez dodatkowych opłat. Cena przestaje więc być jedynym kryterium wyboru polisy OC a pakiety zapewniają realną ochronę i pomoc na drodze.

W listopadzie 2012 roku Polska Izba Motoryzacji dokonała przeglądu i oceny 22 pakietów ubezpieczenia OC komunikacyjnego. Z analizy PIM wynika, że najszerszy pakiet OC bez dodatkowych opłat oferuje obecnie towarzystwo LINK4. Na kolejnych miejscach znalazły się Aviva oraz Gothaer.

Klienci LINK4 mają zagwarantowane naprawę pojazdu po wypadku na miejscu zdarzenia (jeśli jest możliwa, do 200 zł), holowanie pojazdu po wypadku do 100 km (niezależnie czy jesteśmy sprawcą, czy poszkodowanym), zapewnienie samochodu zastępczego do 3 dni w przypadku, gdy ubezpieczony pojazd uległ wypadkowi (także, gdy jesteśmy sprawcą) lub został skradziony, pomoc w przypadku uszkodzenia opon (w tym wymianę koła / naprawę na miejscu lub holowanie i pokrycie kosztów naprawy w warsztacie do 2 tys. zł), a także pomoc informacyjną oraz bezpłatnie Zieloną Kartę.


Z kolei Aviva oferuje holowanie ubezpieczonego pojazdu (oraz poszkodowanego) do 75 km, auto zastępcze do 3 dni, parkowanie do 100 zł, holowanie samochodu w przypadku uszkodzenia szyby czołowej do warsztatu wskazanego przez Aviva, pomoc informacyjną, w tym medyczną, transport ubezpieczonych z miejsca zdarzenia do miejsca odholowania pojazdu i gratis Zieloną Kartę.

Na trzecim miejscu w rankingu PIM znalazła się firma Gothaer, która w pakiecie OC zapewnia naprawę pojazdu do 400 zł na miejscu zdarzenia, holowanie do 135 km, samochód zastępczy na 1 dzień, pomoc po wypadku dla przewożonych zwierząt, w tym koszty ich leczenia do 1000zł.  

- Konkurencja na rynku ubezpieczeniowym zaostrza się coraz bardziej, ale już nie tylko cena odgrywa kluczową rolę przy wyborze polisy OC. Firmy oferują coraz więcej, naprawdę przydatnych dodatkowych usług. Warto więc poświęcić trochę czasu i poszukać najlepszej oferty. W związku z tym może warto zmienić ubezpieczyciela? - mówi Roman Kantorski, prezes Polskiej Izby Motoryzacji.


Wśród innych ciekawych usług dodawanych do polis OC warto zwrócić uwagę np. na:
- informację prawną – konsultację telefoniczną i pomoc Consierge – osobistego asystenta (Allianz),
- ubezpieczenie bagażu za składkę 1 zł (w tym np. wózek, fotelik dziecięcy) od zniszczenia lub uszkodzenia w wyniku spowodowanego przez klienta wypadku do 2000 zł (Generali),
- pokrycie kosztów parkingu, maksymalnie 3 doby (Concordia),
- holowanie pojazdu aż do 200 km (Pocztowe TUW).

Badanie PIM pokazało również, że oprócz firm które dają dużo dodatkowych usług są też takie, które nie dają nic. Potwierdza to tylko powyższą tezę, że warto zawsze sprawdzać dostępne oferty na rynku. Nawet, jeśli interesuje nas tylko polisa OC.

Podobne wiadomości:

YU! - sposób na tańsze OC

YU! - sposób na tańsze OC

Finanse i prawo 2017-01-27

Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu

Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz...

Finanse i prawo 2018-05-15

Komentuj:

Szczena87 2014-10-29

orientuje się ktoś w temacie odszkodowania za rozwalenie zawieszenia przez np. wjechanie w dziurę? czytalem ostatnio artykul na ten temat (dla zainteresowanych: http://www.autoamortyzatory.pl/artykuly/jak-uzyskac-odszkodowanie-za-uszkodzone-zawieszenie,34/ ) wie ktoś jak to jest, trzeba mieć jakiś specjalny pakiet wykupiony?

~gert 2014-10-25

Dla mnie priorytetem jest cena , patrzę na to żeby zapłacić jak najmniej za oc. A co do porównywania polis, to powiem tylko tyle, że dzięki temu że przeliczyłem sobie ceny na kalkulatorze cuk znalazłem ubezpieczenie o prawie 500 zł tańsze od tego co mam teraz.

Wieszal 2014-10-21

Dokładnie OC wybiera się gdzie taniej a te opcje dodatkowe to zazwyczaj jedynie mydlenie oczu.

Zbyszelski 2014-10-16

Zakres ubezpieczenia OC narzuca ustawa wiec ja biorę najtańsze, a jeśli zależy mi na ubezpieczeniu siebie to od tego jest AC i tutaj dopiero tak naprawdę zaczyna się porównywanie ofert i cen.

~bololo 2014-10-15

Podobno faktycznie CUK ma więcej ubezpieczycieli w ofercie, ale nie ma opcji porównywania zakresów ubezpieczeń które są oferowane za daną cenę, dlatego dla mnie lepszy rankomat.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.