mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > PIU: Znów powraca pomysł leczenia ofiar wypadków z OC

PIU: Znów powraca pomysł leczenia ofiar wypadków z OC

Polska Izba Ubezpieczeń ze zdumieniem przyjęła wyrażone za pośrednictwem mediów pomysły Ministerstwa Zdrowia, dotyczące finansowania leczenia ofiar wypadków drogowych z pieniędzy pochodzących ze składek obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.

PIU: Znów powraca pomysł leczenia ofiar wypadków z OC
Polska Izba Ubezpieczeń jak na razie nie została zaproszona do rozmów na ten temat i jest zaskoczona deklaracjami Ministerstwa Zdrowia. Zdumienie Izby budzi fakt, że ten sam ustawodawca, który zniósł tak szkodliwy dla kierowców tzw. podatek Religi, teraz miałby wprowadzić równie szkodliwe rozwiązanie, tyle że pod inną nazwą.

Jeszcze ciekawszą kwestią jest fakt, że podobny postulat resort zdrowia zgłaszał już przed wprowadzeniem podatku Religi (było to poprzednie kierownictwo MZ). I wówczas samo się z niego wycofało z powodu obawy o niekonstytucyjność.

PIU przypomina, że w Polsce każdy płacący co miesiąc składkę na publiczne ubezpieczenie zdrowotne, ma prawo do powszechnego dostępu do publicznej służby zdrowia. Tak mówi prawo. W opinii PIU tezy wygłaszane przez Ministerstwo Zdrowia to nic innego, jak próba wprowadzenia kolejnego parapodatku, poprzez zmuszanie do płacenia dwa razy za to samo.

Podobne wiadomości:

Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany

Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy...

Finanse i prawo 2017-12-18

Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu

Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz...

Finanse i prawo 2018-05-15

Komentuj:

sajmon 2009-11-02

sytuacja różni się tym, że jakby sprawca nie spowodował wypadku, leczyć by nie trzeba było - chyba proste?

~kgh 2009-10-31

czym różni się sytuacja kiedy jest sprawca wypadku od sytuacji gdy sprawcy nie ma? w obu ofiary powinny być leczone, rehabilitowane etc po co ta gadka, ze to z OC itp. OC jest po to, że jak poszkodowany domaga się odszkodowania, pokrycia kosztów od sprawcy wypadku

sajmon 2009-10-30

Z OC sprawcy powinny być leczone (i opłacane akcje ratunkowe), rehabilitowane ofiary wypadku, w każdym pojedynczym przypadku. A nie ryczałtem. Czym innym jest dostęp do opieki zdrowotnej, a czym innym naprawienie szkód.Nie napisano tutaj co zakłada proponowany przepis, ale chyba nie jest potrzebny skoro z OC pokrywa się szkody osobowe i rzeczowe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando