Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > PZU nie podwyższa cen OC

PZU nie podwyższa cen OC

„Podatek Religi” nie wpłynie na wzrost składek ubezpieczeń OC komunikacyjnych w PZU SA - możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie największego polskiego ubezpieczyciela.

"Decyzja firmy wynika z troski o klientów i dobrej kondycji finansowej PZU SA, który nadal pozostaje niekwestionowanym liderem na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych."
 
W pierwszym półroczu udział w sektorze ubezpieczeń komunikacyjnych największego polskiego towarzystwa ubezpieczeniowego wyniósł ok. 50 proc. W przypadku OC komunikacyjnego, do PZU SA należy blisko 46 proc. rynku.
 
Nie chcemy obciążać naszych klientów kosztami zmian w prawie – mówi Agata Rowińska, prezes Zarządu PZU SA. - Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami PZU SA zachowa się jak narodowy ubezpieczyciel i nie podwyższy składek OC. Nie ulega wątpliwości, że w dłuższym okresie ceny tych polis w PZU SA nie wzrosną.
 
O stabilizacji cen OC komunikacyjnego w PZU SA zadecydowało kilka czynników,
a decyzję w tej sprawie poprzedziło szereg analiz przeprowadzonych przez firmę. Badania ekspertów dowiodły, że wprowadzenie tzw. podatku Religi nie wpłynie na obniżenie wyniku technicznego spółki, a może zwiększyć zainteresowanie ofertą i przyczynić się do widocznego wzrostu sprzedaży.
 
Co ważne, obecnie PZU SA jako jedyny ubezpieczyciel w naszym kraju zarabia na ubezpieczeniach OC komunikacyjnych.W pierwszym półroczu br. spółka zebrała z tego tytułu blisko 1,4 mld zł składki. Zapowiadane ulepszenia, m.in. modernizacja procesu likwidacji szkód, mają przynieść spółce dodatkowe oszczędności.
 
Decyzja PZU SA może, choć nie musi, wpłynąć na decyzje cenowe innych towarzystw ubezpieczeniowych. Z jednej strony PZU, które zarabia na OC, może sobie pozwolić na dodatkowy koszt, a tym samym nieco niższe zyski z tego tytułu. Większość firm ubezpieczeniowych jednak na OC traci i dlatego każde dodatkowe koszty niechętnie będą widziane przez nie. Jest jednak i druga strona medalu. Ubezpieczenie OC z pewnością do najtańszych w kraju nie należy. Ewentualna podwyżka składek mogłaby wpłynąć na zmniejszenie udziału w rynku, a to dla takiej firmy jaką jest PZU, jest raczej nie do przyjęcia

Podobne wiadomości:

Tysiące Polaków jeździ bez OC

Tysiące Polaków jeździ bez OC

Finanse i prawo 2016-10-10

Dzięki UFG poznasz historię swojego ubezpieczenia

Dzięki UFG poznasz historię swojego...

Aktualności 2016-07-07

Komentuj:

~janek 23 2007-10-08

pojda pojda ale wszystko w swoim czasie, jak sie troche uspokoi, i na przelomie roku, ubezpieczyciele a przede wszytskim pzu nie popuszcza kierowcdom

~radzio 2007-10-03

widze ze monopolista chce zdlawic konkurencje niskimi cenami, no zobaczymy jak sie to potoczy, czy faktycznie ceny nie pojda do góry

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Alfa Romeo Stelvio - przypadkowy wyciek?
Alfa Romeo Stelvio - przypadkowy wyciek?
Wczoraj koncern Fiata udostępnił nagranie wideo, na którym chwali się zakładem i produkcją Alfy Romeo Giulii. Ktoś jednak nie do końca chyba był świadomy, co w pewnym momencie pojawia się na filmie. A może to specjalny zabieg i kontrolowany wyciek przed premierą Alfy Romeo Stelvio?