mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > PZU nie podwyższa cen OC

PZU nie podwyższa cen OC

„Podatek Religi” nie wpłynie na wzrost składek ubezpieczeń OC komunikacyjnych w PZU SA - możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie największego polskiego ubezpieczyciela.

"Decyzja firmy wynika z troski o klientów i dobrej kondycji finansowej PZU SA, który nadal pozostaje niekwestionowanym liderem na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych."
 
W pierwszym półroczu udział w sektorze ubezpieczeń komunikacyjnych największego polskiego towarzystwa ubezpieczeniowego wyniósł ok. 50 proc. W przypadku OC komunikacyjnego, do PZU SA należy blisko 46 proc. rynku.
 
Nie chcemy obciążać naszych klientów kosztami zmian w prawie – mówi Agata Rowińska, prezes Zarządu PZU SA. - Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami PZU SA zachowa się jak narodowy ubezpieczyciel i nie podwyższy składek OC. Nie ulega wątpliwości, że w dłuższym okresie ceny tych polis w PZU SA nie wzrosną.
 
O stabilizacji cen OC komunikacyjnego w PZU SA zadecydowało kilka czynników,
a decyzję w tej sprawie poprzedziło szereg analiz przeprowadzonych przez firmę. Badania ekspertów dowiodły, że wprowadzenie tzw. podatku Religi nie wpłynie na obniżenie wyniku technicznego spółki, a może zwiększyć zainteresowanie ofertą i przyczynić się do widocznego wzrostu sprzedaży.
 
Co ważne, obecnie PZU SA jako jedyny ubezpieczyciel w naszym kraju zarabia na ubezpieczeniach OC komunikacyjnych.W pierwszym półroczu br. spółka zebrała z tego tytułu blisko 1,4 mld zł składki. Zapowiadane ulepszenia, m.in. modernizacja procesu likwidacji szkód, mają przynieść spółce dodatkowe oszczędności.
 
Decyzja PZU SA może, choć nie musi, wpłynąć na decyzje cenowe innych towarzystw ubezpieczeniowych. Z jednej strony PZU, które zarabia na OC, może sobie pozwolić na dodatkowy koszt, a tym samym nieco niższe zyski z tego tytułu. Większość firm ubezpieczeniowych jednak na OC traci i dlatego każde dodatkowe koszty niechętnie będą widziane przez nie. Jest jednak i druga strona medalu. Ubezpieczenie OC z pewnością do najtańszych w kraju nie należy. Ewentualna podwyżka składek mogłaby wpłynąć na zmniejszenie udziału w rynku, a to dla takiej firmy jaką jest PZU, jest raczej nie do przyjęcia

Podobne wiadomości:

Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów

Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów

Finanse i prawo 2017-09-19

YU! - sposób na tańsze OC

YU! - sposób na tańsze OC

Finanse i prawo 2017-01-27

Komentuj:

~janek 23 2007-10-08

pojda pojda ale wszystko w swoim czasie, jak sie troche uspokoi, i na przelomie roku, ubezpieczyciele a przede wszytskim pzu nie popuszcza kierowcdom

~radzio 2007-10-03

widze ze monopolista chce zdlawic konkurencje niskimi cenami, no zobaczymy jak sie to potoczy, czy faktycznie ceny nie pojda do góry

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.