mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Piąty rok VB Leasing w Polsce

Piąty rok VB Leasing w Polsce

Rok 2004 był najlepszym rokiem w pięcioletniej działalności spółki na polskim rynku. VB Leasing podpisał 6.850 umów o łącznej wartości środków trwałych przekazanych w leasing 565,1 mln zł.

Ubiegły rok cała branża leasingowa w Polsce może zaliczyć do wyjątkowo udanych, czego efektem jest osiągnięta wartość sprzedaży - 12,3 mld zł. Zawirowania legislacyjne dotyczące ustawy o podatku VAT – wbrew obawom – nie spowodowały załamania rynku. Wpłynęły jednak na jego dynamikę i zmianę portfela w drugiej połowie roku, kiedy to spadek popytu na samochody osobowe i dostawcze do 3,5 t zrekompensował istotny wzrost zainteresowania leasingiem samochodów ciężarowych oraz maszyn i urządzeń.

Dobra koniunktura na rynku i wzrost popytu inwestycyjnego przełożyły się także na bardzo dobre wyniki sprzedaży i wyniki finansowe VB Leasing. Podpisane 6.850 umów o łącznej wartości środków trwałych przekazanych w leasing 565,1 mln zł netto. Oznacza to ponad 25-procentowy wzrost w stosunku do 2003 roku, gdy wartość nowej sprzedaży wyniosła 449,6 mln zł. Ubiegłoroczny wynik finansowy (zysk netto) spółki to 13,4 mln zł. Ponad 48 proc. portfela w 2004 r. stanowiły samochody o ładowności powyżej 3,5 t, ok. 37 proc. - samochody osobowe i societe, blisko 14 proc. – maszyny i urządzenia, a ok. 1,5 proc. – nowoczesne techniki biurowe, czyli sprzęt biurowy i IT.

- Wynik jaki osiągnęliśmy w 2004 roku i zrealizowany plan sprzedaży jest efektem naszego dobrego przygotowania do zmieniającej się sytuacji rynkowej oraz wyjątkowego dla branży leasingowej drugiego kwartału 2004 roku – mówi Jarosław Borzymowski, członek Zarządu VB Leasing. – Spadek popytu na samochody osobowe i lekkie dostawcze w drugiej połowie 2004 roku zrekompensowaliśmy wzrostem zainteresowania leasingiem środków transportu, maszyn i urządzeń, jednocześnie umożliwiając naszym klientom korzystanie z unijnych funduszy strukturalnych, co przyniosło efekty w postaci ok. 60 wydanych promes leasingowych.

- W 2005 roku nadal będziemy rozwijać sieć sprzedaży, umacniać pozycję na rynku leasingu maszyn, urządzeń oraz środków transportu oraz – jak dotąd – kierować swoją ofertę przede wszystkim do sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Liczymy też na wzrost zainteresowania klientów leasingiem konsumenckim i naszym produktem – mówi Radovan Polakovič, członek Zarządu, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu VB Leasing. - Oczywiście, wnikliwie obserwujemy zmieniający się polski rynek leasingu, który – jak się okazuje – wciąż umożliwia innowacyjność i wprowadzanie nowych produktów. Nieustannie pracujemy nad rozszerzaniem i ulepszaniem naszej oferty, szukamy nisz i oryginalnych produktów finansowych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!