mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Pijani kierowcy zapłacą jeszcze więcej

Pijani kierowcy zapłacą jeszcze więcej

Już dziś na pijanych kierowców czekają liczne i to dość dotkliwe kary. Posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego chcą, żeby nietrzeźwi kierujący pokrywali również koszty leczenia ofiar spowodowanych wypadków.

Pijani kierowcy zapłacą jeszcze więcej
Klub Parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego rozpoczął prace nad projektem o zmianie ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. PSL proponuje, aby zwiększyć odpowiedzialność kierowców prowadzących w stanie nietrzeźwym lub też pod wpływem środków odurzających.

- Wiele ofiar nietrzeźwych kierowców doznaje ciężkich urazów, które wymagają długotrwałej rehabilitacji. Społeczeństwo nie powinno ponosić kosztów ich nieodpowiedzialności. Projekt zawiera regulacje prawną, która stanowi podstawę prawną do roszczeń regresywnych wobec sprawcy wypadku drogowego. Koszty leczenia byłyby wówczas przerzucane z NFZ na nietrzeźwego sprawcę wypadku, który ponosiłby finansowe konsekwencje swojego czynu przez wiele lat - mówił na konferencji prasowej poseł PSL Dariusz Dziadzio.

Z danych Komendy Głównej Policji z 2012 r. wynika, że nietrzeźwi kierowcy spowodowali ok. 2,3 tys. wypadków, w których 3,1 tys. osób zostało rannych.

- Prace nad ustawą powinny rozpocząć się jak najszybciej, aby zapobiec ciągłemu zwiększaniu się liczby ofiar. Projekt ustawy jest już prawie gotowy i w następnym tygodniu trafi do Marszałka Sejmu - podsumował rzecznik prasowy KP PSL Krzysztof Kosiński.
Tematy w artykule: pijani kierowcy wypadki

Podobne wiadomości:

Święta 2016 na drogach – mniej wypadków, mniej pijanych

Święta 2016 na drogach – wypadków,...

Aktualności 2016-12-27

Tragiczny bilans na drogach

Tragiczny bilans na drogach

Aktualności 2016-03-29

Komentuj:

Wieszal 2014-10-21

Społeczeństwo powinno zmienić nastawienie i nie pozwalać znajomym i krewnym wracać do domu z imprezy pod wpływem.

Zbyszelski 2014-10-16

Potęzne kary za jazdę za kółkiem i skuteczne kontrole drogowe mogą przynieść porządany skutek. A za jazdę bez uprawnień też powinni słono karać, bo tylko wtedy zabieranie prawka za alkohol ma sens.

wilhelm 2014-09-18

no i dobrze ,za błędy trzeba płacić - jak lubisz alkohol lub narkotyki to przemieszczaj się transportem publicznym lub taksówka wyjdzie taniej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.