mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Piratom drogowym chcą zabierać prawko natychmiast

Piratom drogowym chcą zabierać prawko natychmiast

Resort spraw wewnętrznych pracuje nad rozwiązaniami, zgodnie z którymi znaczne przekroczenie prędkości będzie skutkować natychmiastowym zabraniem prawa jazdy. Cofnięcie uprawnień do prowadzenia auta będzie grozić również za przewóz nadmiernej liczby osób.

Piratom drogowym chcą zabierać prawko natychmiast
Policyjne statystyki wskazują, że większość wypadków na naszych drogach jest spowodowana niedostosowaniem prędkości do warunków na drodze czy do obowiązujących przepisów. Dlatego też Ministerstwo Spraw Wewnętrznych postanowiło podjąć walkę ze zbyt szybko jeżdżącymi kierowcami. Odebrania prawa jazdy powinny się obawiać przede wszystkim te osoby, które jednak znacząco przekroczą dopuszczalną w danym miejscu prędkość. Policja, która zatrzyma takiego kierowcę, ma mieć możliwości prawne, by odebrać mu prawo jazdy, a tym samym przerwać jego dalszą jazdę, która może stanowić poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

MSW proponuje, by osobom, które przekroczą dozwoloną prędkość o 50 km/h w obszarze zabudowanym, odbierać uprawnienia do prowadzenia pojazdami na trzy miesiące. Takie rozwiązanie byłoby zupełnie nowe w polskich przepisach. Z powodzeniem stosują go już jednak niektóre inne kraje UE, w tym. m.in. Belgia, Dania, Portugalia, Holandia oraz Francja.

MSW sugeruje także czasowe zatrzymywanie prawa jazdy lub cofnięcie uprawnienia w przypadkach przewożenia w pojeździe osób w nadmiernej liczbie. Konieczność wprowadzenia zmian w tym zakresie potwierdzają przypadki szczególnie tragicznych wypadków drogowych.

W 2013 r. w porównaniu do 2012 r. liczba ofiar śmiertelnych na polskich drogach zmniejszyła się o 8 proc., jednak wciąż Polska plasuje się w europejskim ogonie pod tym względem. Stąd resort spraw wewnętrznych wprowadza w życie różne pomysły, których zadaniem jest zmiana takiego stanu rzeczy.

Podobne wiadomości:

Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?

Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?

Finanse i prawo 2017-06-29

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

Zbyszelski 2014-06-17

Zrobić porządek z dziurami na drodze, wyciągnąc przepisy drogowe spod immunitetu, zrobić porzadek ze znakami drogowymi i tym całym bałaganem i jak już to bedzie zrobione, można myśleć co dalej można poprawić. Kazde inne próby to tylko bełkot polityczny i nic więcej.

~bodzio 30 lat bez wypadku i zawsze za szybko 2014-05-17

To nie jest już normalne, to czysta eskalacja przemocy PAŃSTWA wobec swoich obywateli , którzy głosowali na te bandę nieudaczników. Ci ludzie czują się bezkarni wobec prawa , a w imię naszego bezpieczeństwa i kondycji budżetu posuwają się już do podłości. Zlikwidowali przemysł 2 miliony emigrowało , kolejne 2 miliony bezrobotne , a połowa pracujących ma pensję 1200 zł , i teraz zechcą zbierać prawo jazdy za jazdę 60 km /h. lub 30 gdy pozostał znak po zakończonych robotach drogowych po których nie ma śladu. Zaraz wszystko będzie obstawione przez SM i będzie kolejka kierowców bez prawa jazdy . polska to nie dziki kraj , tylko staje się bandycki wobec obywatela, Nidy nie zrobią porządku z złym oznakowaniem , bo to na rękę samorządom pompującym kasę z nieuczciwie wystawionych mandatów. TAKI POLSKI FOLKLOR.

~BODZIO-KIEROWCA 60 TYŚ KM ROCZNIE bez wypadki 2014-05-17

Nóż się w kieszeni otwiera , jak czyta się takie idiotyczne zapowiedzi. Znając polską mentalność organów nie-rzędu i MF to za chwile stanie całkowicie gospodarka bo nie będzie komu jeździć gdyż wszyscy zostaną bez prawa do jazdy , łącznie z nie-rządem i posłami. Również komendant policji specjalista od radarów, poseł Kurski, premier Tusk zostanie bez prawa do jazdy. kolejny idiotyczny pomysł kacyków znajdujących się przy korycie. Chociażby była kara śmieci za przekraczanie szybkości to i tak znajdzie się paru idiotów którzy spowodują wypadek nie przez nadmierną szybkość , tylko brak rozumu i ryzykowane zachowania przy tej szybkości. BĘDĘ KREŚLIŁ PO GRUBĄ LINIA PRZY KAŻDYCH WYBORACH I NAMAWIAM WSZYSTKICH DO TEGO ZA STWORZENIA PAŃSTWA POLICYJNEGO W KTÓRYM STALE ZWIĘKSZA SIĘ LICZBĘ SŁUŻB SKARBOWYCH POLICJI I SM BY SZANTAŻOWAĆ SPOŁECZEŃSTWO I ZDZIERAĆ OSTATNIA KOSZULE I KOPAĆ LEŻĄCEGO. POLSKA TO DZIKI KRAJ POWIEDZIAŁ POSEŁ DRZEWIECKI I MIAŁ RACJĘ . RZĄDZĄCYCH OPANOWAŁ RAK I WYDAJE SIĘ IM ŻE NIGDY NIE WPADNĄ W SIDŁA KTÓRE ZASTAWIAJĄ NA INNYCH . WŁADZA JEST TYMCZASOWA, ALE W MINISTERSTWACH DOŻYWOTNIA. MOŻE BY ZROBIĆ PORZĄDEK W MINISTERSTWIE TRANSPORTU BY ZACZĘLI MYŚLEĆ JAK ZWYKLI LUDZIE , A NIE PANOWIE I WŁADCY KTÓRZY STOJĄ POZA PRAWEM. I TAK MI DOPOMÓŻ BÓG.

~rzymski 2014-05-16

Przede wszystkim należy uporządkować prawo które jest łamane przez wszystkich urzędników łącznie z sądami i sędziami którzy wiedzę o prawie mają znikomą zakończoną wraz z odebraniem pierwszego tytułu. Karanie kierowców za bezpodstawne ograniczenia prędkości jak cytuje gość z zagranicy są w Polsce normą. A poza tym w tym dzikim kraju jest wszystko możliwe !!!

~Kris 2014-05-16

Proponuje zabrac wszystkim prawo jazdy - kazdy z nas lamie przepisy. Nie da sie ich nie lamac bo w Warszawie na prostych odcinkach drog dwupasmowych sa ograniczenia np do 30km/h, ktore zupelnie niewiadomo czemu służą. Ostatnio do mnie jechal kolega ze Szwajcarii - policjant ichniejszej drogowki. Od Cieszyna do Katowic drogę pokonal w 4 godziny non stop dziwiac sie, że co chwila jest 50, 40, 30 a nawet wypatrzyl 20.. i za kazdym razem powodowal zagrozenie zycia dla innych kierowcow, ktorzy nieprzestrzegali tych zakazow. Zmeczony zadzwonil z Katowic z pytaniem czemu za tymi znakami nie ma nic. U nich po ograsniczeniu do 30 zawsze cos jest, jhakis grozny i niebezpieczny powod... a u nas...nic...... W Szwajcarii za takie żonglowanie przepisami grozi kara finansowa - urzednikom również... A u nas??? W Polsce ograniczenia prędkości są absurdem... Cytowane kraje mniejsze od Polski maja porzadek w przepisach, porządek na drodze i zdecydowanie wiecej autostrad niz Polska. Może zamiast karać non stop kierowców zróbmy porządek w przepisach i na drodze, a potem wezmy sie za kierowców.... Albo zabierzmy wszystkim prawo jazdy... Wtedy bedzie lepiej... prosciej...i ekologiczniej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.