mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Pokieruje flotą 30 tys. aut

Pokieruje flotą 30 tys. aut

Sławomir Wontrucki, dotychczasowy prezes LeasePlan Fleet Management Polska, od 1 sierpnia br. został podwójnym prezesem - jest bowiem odpowiedzialny za kierowanie również czeskim oddziałem firmy.

Pokieruje flotą 30 tys. aut
Jednym z pierwszych zadań prezesa, zarówno LeasePlan Polska, jak i LeasePlan Czechy, będzie wprowadzenie automatyzacji procesów w czeskim LeasePlanie, w oparciu o doświadczenia polskiego oddziału. Łącznie w zarządzaniu polskiego oraz czeskiego oddziału LeasePlan znajduje się obecnie flota ok. 35 tys. samochodów w wynajmie długoterminowym.

LeasePlan Czechy działa od 1995 r. i jest spółką córką LeasePlan Corporation N.V. Firma świadczy obecnie usługi dla około 1 tys. klientów i zarządza flotą ponad 21 tys. pojazdów, co stanowi około 40 proc. czeskiego rynku wynajmu długoterminowego. LeasePlan Polska zarządza obecnie flotą ponad 13,5 tys. pojazdów i posiada około 10-procentowy udział w polskim rynku wynajmu długoterminowego (17,8 proc. wśród firm zrzeszonych w ramach Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów). Grupa LeasePlan obsługuje obecnie ponad 1,3 mln pojazdów na całym świecie i jest liderem w sektorze wynajmu długoterminowego.

- Polski oddział LeasePlan jest liderem w tak zwanym BNP (business process management), czyli zarządzaniu procesowym. Od lat aktywnie uczestniczymy w tworzeniu polskiego rynku flotowego, z roku na rok wzmacniając naszą pozycję rynkową. Pomimo kryzysu udało nam się  utrzymać stabilny przyrost liczby samochodów - mówi Sławomir Wontrucki, prezes zarządu LeasePlan Polska. - Objęcie przeze mnie kierownictwa LeasePlan Czechy ma na celu dzielenie się dobrymi praktykami biznesowymi wypracowanymi w Polsce z równie prężnie rozwijającym się oddziałem czeskim. Propozycja podwójnej prezesury jest dla mnie dużym wyróżnieniem i stanowi zarazem ogromne wyzwanie.
Tematy w artykule: Czechy leasing zarzadzanie flota

Podobne wiadomości:

Winiety 2018 - ile kosztują, gdzie kupić

Winiety 2018 - ile kosztują, gdzie kupić

Finanse i prawo 2017-12-05

Wynajem zamiast kupna pojazdu

Wynajem zamiast kupna pojazdu

Finanse i prawo 2016-02-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.