mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Pokieruje flotą 30 tys. aut

Pokieruje flotą 30 tys. aut

Sławomir Wontrucki, dotychczasowy prezes LeasePlan Fleet Management Polska, od 1 sierpnia br. został podwójnym prezesem - jest bowiem odpowiedzialny za kierowanie również czeskim oddziałem firmy.

Pokieruje flotą 30 tys. aut
Jednym z pierwszych zadań prezesa, zarówno LeasePlan Polska, jak i LeasePlan Czechy, będzie wprowadzenie automatyzacji procesów w czeskim LeasePlanie, w oparciu o doświadczenia polskiego oddziału. Łącznie w zarządzaniu polskiego oraz czeskiego oddziału LeasePlan znajduje się obecnie flota ok. 35 tys. samochodów w wynajmie długoterminowym.

LeasePlan Czechy działa od 1995 r. i jest spółką córką LeasePlan Corporation N.V. Firma świadczy obecnie usługi dla około 1 tys. klientów i zarządza flotą ponad 21 tys. pojazdów, co stanowi około 40 proc. czeskiego rynku wynajmu długoterminowego. LeasePlan Polska zarządza obecnie flotą ponad 13,5 tys. pojazdów i posiada około 10-procentowy udział w polskim rynku wynajmu długoterminowego (17,8 proc. wśród firm zrzeszonych w ramach Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów). Grupa LeasePlan obsługuje obecnie ponad 1,3 mln pojazdów na całym świecie i jest liderem w sektorze wynajmu długoterminowego.

- Polski oddział LeasePlan jest liderem w tak zwanym BNP (business process management), czyli zarządzaniu procesowym. Od lat aktywnie uczestniczymy w tworzeniu polskiego rynku flotowego, z roku na rok wzmacniając naszą pozycję rynkową. Pomimo kryzysu udało nam się  utrzymać stabilny przyrost liczby samochodów - mówi Sławomir Wontrucki, prezes zarządu LeasePlan Polska. - Objęcie przeze mnie kierownictwa LeasePlan Czechy ma na celu dzielenie się dobrymi praktykami biznesowymi wypracowanymi w Polsce z równie prężnie rozwijającym się oddziałem czeskim. Propozycja podwójnej prezesury jest dla mnie dużym wyróżnieniem i stanowi zarazem ogromne wyzwanie.
Tematy w artykule: Czechy leasing zarzadzanie flota

Podobne wiadomości:

Wynajem zamiast kupna pojazdu

Wynajem zamiast kupna pojazdu

Finanse i prawo 2016-02-01

Nowa Skoda Superb dla prezydenta Czech

Nowa Skoda Superb dla prezydenta Czech

Aktualności 2015-06-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.