mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Posłowie "czytają" już projekt zwrotu akcyzy za samochody

Posłowie "czytają" już projekt zwrotu akcyzy za samochody

W Sejmie odbyło się już pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zwrocie akcyzy od sprowadzonych samochodów z krajów unijnych do grudnia 2006 r.

Mimo iż wszystkie kluby poselskie zapowiedziały swoje poparcie proponowanej ustawy i optowały za szybkim jej uchwaleniem, to jednak na głosowanie przyjdzie jeszcze pora. Jak na razie posłowie wspólnym głosem skierowali ją do dalszych prac w Sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

Rządowy projekt ustawy o zwrocie nadpłaty w podatku akcyzowym zapłaconym z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego albo importu samochodu osobowego jest następstwem wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości z 18 stycznia 2007. Zarzucał on naszemu państwu stosowanie niezgodnodnych z unijnymi przepisów podatkowych (akcyza na sprowadzane pojazdy użytkowe była wyższa i mogła sięgać aż 65% wartości samochodu).

Ustawa, która trafiła w końcu do Sejmu, ma uregulować kwestię zwrotu nadwyżki akcyzy. Niektóre organy celne zwracały już bowiem nadpłaconą akcyzę, jednak wciąż brakuje jednolitych przepisów w tym temacie.

Jeśli prace w Sejmie potrwają sprawnie, jest duża szansa, że ustawa wejdzie w życie jeszcze przed początkiem wakacji. Nowe przepisy zaczną obowiązywać po 14 dniach od ich ogłoszenia.
Tematy w artykule: akcyza

Podobne wiadomości:

Rejestracja auta używanego krok po kroku

Rejestracja auta używanego krok po kroku

Zakup i sprzedaż samochodu 2016-05-01

Znalazłeś w sieci świetną ofertę sprzedaży samochodu, pojechałeś i kupiłeś wymarzone auto. Pewnie jesteś zadowolony, że wielomiesięczne poszukiwania za Tobą. Ale zanim będziesz mógł cieszyć się z auta na całego, musisz przejść urzędniczo-papierkową ścieżkę zdrowia i zarejestrować pojazd. Ten temat tylko z pozoru wydaje się być skomplikowany, bo dzięki naszym wskazówkom zarejestrujesz swój nowy samochód szybko i bez stresu.


Wizja 2019 - oto pomysły na rozwój branży motoryzacyjnej

Wizja 2019 - oto pomysły na rozwój branży...

Finanse i prawo 2015-07-25

Komentuj:

~indywiduum 2008-04-26

czytaja czytają i ciekawe ile bedą tak cztać, gałgany jedne zakopane

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.