mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Posłowie "czytają" już projekt zwrotu akcyzy za samochody

Posłowie "czytają" już projekt zwrotu akcyzy za samochody

W Sejmie odbyło się już pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zwrocie akcyzy od sprowadzonych samochodów z krajów unijnych do grudnia 2006 r.

Mimo iż wszystkie kluby poselskie zapowiedziały swoje poparcie proponowanej ustawy i optowały za szybkim jej uchwaleniem, to jednak na głosowanie przyjdzie jeszcze pora. Jak na razie posłowie wspólnym głosem skierowali ją do dalszych prac w Sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

Rządowy projekt ustawy o zwrocie nadpłaty w podatku akcyzowym zapłaconym z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego albo importu samochodu osobowego jest następstwem wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości z 18 stycznia 2007. Zarzucał on naszemu państwu stosowanie niezgodnodnych z unijnymi przepisów podatkowych (akcyza na sprowadzane pojazdy użytkowe była wyższa i mogła sięgać aż 65% wartości samochodu).

Ustawa, która trafiła w końcu do Sejmu, ma uregulować kwestię zwrotu nadwyżki akcyzy. Niektóre organy celne zwracały już bowiem nadpłaconą akcyzę, jednak wciąż brakuje jednolitych przepisów w tym temacie.

Jeśli prace w Sejmie potrwają sprawnie, jest duża szansa, że ustawa wejdzie w życie jeszcze przed początkiem wakacji. Nowe przepisy zaczną obowiązywać po 14 dniach od ich ogłoszenia.
Tematy w artykule: akcyza

Podobne wiadomości:

Oto pomysł, jak zapewnić dodatkowe 4 miliardy wpływów do budżetu

Oto pomysł, jak zapewnić dodatkowe 4 miliardy...

Finanse i prawo 2015-07-09

Wizja 2019 - oto pomysły na rozwój branży motoryzacyjnej

Wizja 2019 - oto pomysły na rozwój branży...

Finanse i prawo 2015-07-25

Komentuj:

~indywiduum 2008-04-26

czytaja czytają i ciekawe ile bedą tak cztać, gałgany jedne zakopane

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.