mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Posłowie "czytają" już projekt zwrotu akcyzy za samochody

Posłowie "czytają" już projekt zwrotu akcyzy za samochody

W Sejmie odbyło się już pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zwrocie akcyzy od sprowadzonych samochodów z krajów unijnych do grudnia 2006 r.

Mimo iż wszystkie kluby poselskie zapowiedziały swoje poparcie proponowanej ustawy i optowały za szybkim jej uchwaleniem, to jednak na głosowanie przyjdzie jeszcze pora. Jak na razie posłowie wspólnym głosem skierowali ją do dalszych prac w Sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

Rządowy projekt ustawy o zwrocie nadpłaty w podatku akcyzowym zapłaconym z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego albo importu samochodu osobowego jest następstwem wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości z 18 stycznia 2007. Zarzucał on naszemu państwu stosowanie niezgodnodnych z unijnymi przepisów podatkowych (akcyza na sprowadzane pojazdy użytkowe była wyższa i mogła sięgać aż 65% wartości samochodu).

Ustawa, która trafiła w końcu do Sejmu, ma uregulować kwestię zwrotu nadwyżki akcyzy. Niektóre organy celne zwracały już bowiem nadpłaconą akcyzę, jednak wciąż brakuje jednolitych przepisów w tym temacie.

Jeśli prace w Sejmie potrwają sprawnie, jest duża szansa, że ustawa wejdzie w życie jeszcze przed początkiem wakacji. Nowe przepisy zaczną obowiązywać po 14 dniach od ich ogłoszenia.
Tematy w artykule: akcyza

Podobne wiadomości:

Oto pomysł, jak zapewnić dodatkowe 4 miliardy wpływów do budżetu

Oto pomysł, jak zapewnić dodatkowe 4 miliardy...

Finanse i prawo 2015-07-09

Rejestracja auta używanego krok po kroku

Rejestracja auta używanego krok po kroku

Zakup i sprzedaż samochodu 2016-05-01

Znalazłeś w sieci świetną ofertę sprzedaży samochodu, pojechałeś i kupiłeś wymarzone auto. Pewnie jesteś zadowolony, że wielomiesięczne poszukiwania za Tobą. Ale zanim będziesz mógł cieszyć się z auta na całego, musisz przejść urzędniczo-papierkową ścieżkę zdrowia i zarejestrować pojazd. Ten temat tylko z pozoru wydaje się być skomplikowany, bo dzięki naszym wskazówkom zarejestrujesz swój nowy samochód szybko i bez stresu.


Komentuj:

~indywiduum 2008-04-26

czytaja czytają i ciekawe ile bedą tak cztać, gałgany jedne zakopane

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross