mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Posłowie za szybszą jazdą

Posłowie za szybszą jazdą

Miało być od 2012 roku, ale najprawdopodobniej już od najbliższego stycznia w życie wejdzie znowelizowana ustawa prawo o ruchu drogowym, co oznacza, że już niedługo będziemy mogli nieco mocniej nacisnąć na pedał gazu.

Na piątkowym posiedzeniu Sejmu posłowie przyjęli zdecydowaną większością głosów większość poprawek do ustawy Prawo o ruchu drogowym zaproponowanych przez izbę wyższą polskiego parlamentu.

Przypomnijmy, wśród proponowanych zmian było m.in. zwiększenie dopuszczalnej maksymalnej prędkości na autostradach oraz dwupasmowych drogach ekspresowych o 10 km/h - czyli odpowiednio do 140 i 120 km/h. Ponadto zwiększenie tolerancji dla osób nieznacznie przekraczających dozwolone prędkości. Posłowie zaakceptowali pomysł senatorów, by nie karać kierowców, o ile jadą oni nie szybciej niż 10 km/h więcej niż pozwalają na to znaki drogowe.

Ostatnia z ważnych poprawek dotyczyła daty wejścia w życie proponowanej nowelizacji. Posłowie przyjęli sugestię senatorów, by wszystkie zmiany w ustawie zaczęły już obowiązywać od początku 2011 roku.

Teraz losy zmienionej ustawy leżą w rękach prezydenta. Jeśli prezydent ją podpisze, nic już raczej nie stanie na przeszkodzie, by zmiany zaczęły obowiązywać od 1 stycznia 2011 roku.

Podobne wiadomości:

Kiedy wrócą fotoradary w stolicy?

Kiedy wrócą fotoradary w stolicy?

Aktualności 2017-02-09

Fotoradary wracają do Warszawy

Fotoradary wracają do Warszawy

Finanse i prawo 2016-12-21

Komentuj:

~Arty 2010-11-04

Ja bym jeszcze dodal zniesenie obowiazku jazdy na swiatlach w dzien przy dobrej pogodzie, a nawet dodalbym zakaz jazdy na swiatlach w dzien przy dobrej pogodzie przez caly rok to przynajmniej spadlaby ilosc wypadkow tak jak w innych krajach poczyytajce sami : wklejcie w google: dadrl.pl/bezpieczenstwo

~Kristof 2010-11-04

Ja bym jeszcze dorzucil 1000zl mandatu za jazde "na zderzaku" Pomijajac jak to denerwuje, to warto pomyslec jakie zagrozenie stwarza, zwlaszcza jak sie ma na tylnym siedzeniu kilkumiesieczne dziecko.... Ciekaw jestem czy pomysla o tym dopiero jak ktos im wjedzie w "bagaznik"...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda Civic Type R – rekordzista już w produkcji
Honda Civic Type R – rekordzista już w produkcji
Pierwsze egzemplarze Hondy Civic Type R nowej generacji już schodzą z taśmy produkcyjnej, a tymczasem samochód zdążył już pobić rekord toru Nurburgring pozostawiając w tyle najszybszego Golfa w historii.