mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Prawo jazdy 2016 - egzamin będzie łatwiejszy?

Prawo jazdy 2016 - egzamin będzie łatwiejszy?

Ci, którzy zdawali egzamin na prawo jazdy kilkanaście lat temu na pewno pamiętają, jak trzeba było namęczyć się na placu manewrowym. Później ta część praktyczna została mocno ograniczona. Teraz okazuje się, że są szanse na to, by egzamin na prawo jazdy odbywał się z wyłączeniem placu manewrowego.

Prawo jazdy 2016 - egzamin będzie łatwiejszy?
Scenariusze są dwa - całkowita rezygnacja z placu manewrowego lub ograniczenie go tylko do zadania z ruszaniem pod górę. Propozycję zmian w praktycznej części egzaminu zgłosili szkoleniowcy. Teraz temat jest analizowany przez Ministerstwo Infrastruktury. Na razie nie zapadły żadne decyzje, ani nie ma podanego terminu, kiedy nowe przepisy związane z egzaminem na prawo jazdy bez placu manewrowego mógłby wejść w życie.

Zmiany w formie przeprowadzania praktycznej części egzaminu popiera m.in. Krzysztof Szymański,prezes Polskiej Izby Gospodarczej Ośrodków Szkolenia Kierowców. "Przecież wyprowadzono już z niego parkowanie, to można by i pozostałe zadania. Na egzamin praktyczny stawia się osoba po kursie i zdanym egzaminie wewnętrznym. Można więc bez przeszkód sprawdzić jej umiejętności podczas jazdy po mieście" - stwierdził Krzysztof Szymański w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Można śmiało rzec, że więcej głosów jest przychylnych usunięciu placu manewrowego z egzaminu na prawo jazdy. Rezygnacja z placu manewrowego na egzaminie to naszym zdaniem dobry krok. Z drugiej jednak strony jest to kolejna zmiana w sposobie egzaminowania na prawo jazdy w ciągu kilku ostatnich lat. Przydałoby się przygotować obszerniejszy pakiet nowych przepisów i odpowiednie ich wdrażanie. W myśl - "raz a dobrze".
Tematy w artykule: prawo jazdy egzamin

Podobne wiadomości:

Mobilne prawo jazdy i dowód rejestracyjny w 2017

Mobilne prawo jazdy i dowód rejestracyjny w...

Finanse i prawo 2016-11-23

Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?

Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?

Finanse i prawo 2017-06-29

Komentuj:

rhw 2016-04-18

PRZEDEWSZYSTKIM NALEŻY ZLIKWIDOWAĆ PRZEPISY WYMUSZAJĄCE NA KANDYDACIE NA KIEROWCE UKOŃCZENIA KURSU ! TO JEST CHAMSKIE WYMUSZANIE KASY NA LUDZIACH !!! nTO JEST BEZPRAWIE PO CO KOMU JAKIŚ EGZAMIN WEWNĘTRZY PRZECIEŻ ON NIE DAJE ŻADNYCH UPRAWNIEŃ !!! TO JEST TYLKO NABIJANIE KASY LUDZIOM KTÓRZY MAJĄ UCZYĆ JEŹDZIĆ A NIE DAWAĆ ZA KASE PAPIERKI !!! KURSY W TEJ FORMIE TO KPINA ! I TAK TEORI TRZEBA SIĘ SAMEMU NAUCZYĆ ! A JAZDA POWINNA BYĆ WYNIKIEM NABYTYCH UMIEJĘTNOŚCI SPRAWDZANYCH NIE PRZEZ TYCH CO ZA TO BIORĄ KASE !!! TO CHORE !!! A CO DO PLACU MANEWROWEGO TO TO BYŁ IDIOTYZM ,JEST IDIOTYZM I BĘDZIE IDIOTYZM !!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross