Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Producenci assistance

Producenci assistance

Usługi assistance postrzegane są zwykle jako pomoc świadczona przez ubezpieczycieli. Nic bardziej mylnego. Większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że za ich realizację odpowiadają zwykle wyspecjalizowane firmy, które wspierają klientów w sytuacjach awaryjnych.

Choć na pierwszy rzut oka działalność assistance może wydawać się bardzo zbliżona, np. do pracy towarzystwa ubezpieczonego, to w rzeczywistości wymaga specjalistycznej wiedzy i kompetencji, typowych wyłącznie dla firm zajmujących się świadczeniem usług pomocowych. Realizacja profesjonalnych usług assistance wymaga specjalistycznych kompetencji personelu i przygotowania technologicznego. Aby prowadzenie takiej działalności było opłacalne, potrzebny jest odpowiednio duży portfel klientów i spraw. Firmy świadczące usługi assistance, zwykle należąc do międzynarodowych grup, współpracują m.in. z usługodawcami medycznymi, komunikacyjnymi i prawnymi z całego świata.

- Większość ubezpieczycieli, banków, producentów samochodów i innych instytucji decyduje się na współpracę z zewnętrznymi dostawcami usług assistance" - mówi Mariola Kotlewska, zastępca dyrektora Departamentu Wdrożeń i Rozwoju Produktów w Inter Partner Assistance Polska. - Firmy assistance, obsługując wielu klientów, dysponując międzynarodowym doświadczeniem i siecią partnerów, mogą zapewnić zarówno atrakcyjne stawki, jak i wysoką jakość świadczonej pomocy.

Usługi assistance, realizowane przez zewnętrzne firmy, stają się zwykle wizytówką przedsiębiorstwa. W znaczący sposób wpływają na wizerunek firmy ponieważ są praktycznym dowodem jakości usług, np. zakładu ubezpieczeń, w sytuacji wystąpienia szkody. Dzięki ogromnemu zapleczu i nowoczesnym rozwiązaniom teleinformatycznym firmy assistance są w stanie rozwiązać praktycznie każdy problem – od standardowej pomocy w przypadku stłuczki poczynając, na najbardziej szalonych zleceniach Concierge kończąc.

Pracownicy centrum operacyjnego assistance przyjmują zgłoszenia, reprezentując klienta, dla którego świadczą usługi i posługując się jego nazwą. Dzwoniący klienci zazwyczaj nie zdają sobie sprawy, że w rzeczywistości kontaktują się z firmą wyspecjalizowaną w niesieniu pomocy, a nie chociażby z samym ubezpieczycielem.

- Assistance polega na organizowaniu pomocy przez telefon - wyjaśnia Marzena Chacińska, dyrektor Działu Operacyjnego w Inter Partner Assistance Polska. – Oprócz odpowiednich rozwiązań technologicznych i sieci usługodawców liczy się tu również wyjątkowa operatywność i wyszkolenie pracowników.

Na specjalistach assistance ciąży wielka odpowiedzialność. Liczy się wiedza i umiejętności. Zadowolenie, a czasem nawet zdrowie klientów indywidualnych, zależy od trafności decyzji pracownika centrum operacyjnego, jego operatywności i umiejętności odnalezienia się w niecodziennych okolicznościach. Liczba możliwych wariantów spraw, z jakimi spotyka się firma assistance, jest ogromna, nawet w ramach tego samego rodzaju ubezpieczenia.

Podobne wiadomości:

Dzięki UFG poznasz historię swojego ubezpieczenia

Dzięki UFG poznasz historię swojego...

Aktualności 2016-07-07

Wyższe kary za brak OC

Wyższe kary za brak OC

Finanse i prawo 2015-11-04

Komentuj:

~znawca 2009-12-04

z tymi kompetencjami zarezerwowanymi dla firm assistance to lekka przesada - PZU samo zajmuje się pomocą dla klientów, więc jednak można

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rusza trzecia edycja Skoda Auto Muzyka
Rusza trzecia edycja Skoda Auto Muzyka
Właśnie rusza konkurs muzyczny Skoda Auto Muzyka, w którym wybieramy najlepszą muzykę do jazdy samochodem. O tym, co warto słuchać, zadecydują wspólnie z internautami Maria Sadowska, Katarzyna Nosowska, Tomson i Baron oraz Dawid Podsiadło.