mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Producenci części zamiennych jednoczą się

Producenci części zamiennych jednoczą się

Grupa Inicjatywna Producentów wraz ze Stowarzyszeniem Dystrybutorów Części Motoryzacyjnych (SDCM) podejmują działania mające na celu integrację sektora produkcji części motoryzacyjnych.

W tym celu m.in. w tym tygodniu odbyło się spotkanie polskich producentów samochodowych części zamiennych, podczas którego poza wspomnianą już integrację omówiono najważniejsze problemy i bieżącą sytuację branży motoryzacyjnej.

Podczas spotkania przedstawiono główne działania, podjęte do tej pory przez Grupę Inicjatywną Producentów oraz Stowarzyszenie Dystrybutorów Części Motoryzacyjnych. Wielkim sukcesem tej działalności jest wprowadzenie w Polsce Klauzuli Napraw, dzięki której koncerny samochodowe nie będą mogły zastrzegać kształtów widocznych części zamiennych.
Kolejne ważne tematy to walka o dostęp do danych technicznych dla niezależnego rynku motoryzacyjnego - klauzule o zdolności do naprawy EURO 5, przeciwdziałanie sprzedaży części niewiadomego pochodzenia  w tzw. szarej strefie oraz kampania edukacyjna dla kierowców Akademia Bezpiecznego Samochodu.

Następnie zostały przedstawione planowane obszary działań Grupy Inicjatywnej Producentów w 2008 roku. "Sytuacja na rynku produkcji samochodowych części zamiennych w dużym stopniu zależy od decyzji osób, które kształtują odnośne prawodawstwo. Tymczasem wiedza polityków na temat niezależnego rynku motoryzacyjnego jest niewielka” powiedział Alfred Franke, prezes SDCM. Dla przeciwdziałania trudnościom z jakimi spotyka się niezależny rynek motoryzacyjny podczas ostatnich targów Equip Auto uruchomiona została kampania Prawo do Naprawy.

"Najważniejszy wniosek ze spotkania jest taki, że współpracując, budujemy silną reprezentację niezależnego rynku motoryzacyjnego, którą politycy powinni wziąć pod uwagę, kształtując dotyczące nas prawodawstwo" – podsumował Alfred Franke. 

Czytaj także:
Prawo do Naprawy (2007-10-19)

Tematy w artykule: klauzula napraw

Podobne wiadomości:

Prawo do Naprawy

Prawo do Naprawy

Finanse i prawo 2007-10-19

Komentuj:

~polack 2007-10-25

i może w końcu rynek c zęści zamiennych jakoś sie znormalizuje, a nie ze przepisami przepisami a rzeczywostosc zupelnie inna

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.