mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Prosty sposób na oszczędności na polisie

Prosty sposób na oszczędności na polisie

Ponad połowa polskich kierowców powyżej 24 roku życia mogłaby płacić mniej za ubezpieczenie samochodu. Wystarczy poszukać i porównać oferty, a zwykle znajdzie się tańszego ubezpieczyciela – wynika z badań przeprowadzonych przez niezależny instytut badawczy IPSOS dla Link4.

W ciągu ostatniego roku trzy czwarte polskich kierowców "z rozpędu" przedłużyło OC lub AC swojego auta u dotychczasowego ubezpieczyciela. Tylko 14 procent osób zmieniło firmę ubezpieczeniową. Zdecydowana większość z tych osób (85 proc.) przyznała, że dzięki przeglądowi rynkowych ofert znalazła korzystniejszą polisę, przede wszystkim tańszą, a nierzadko także o szerszym zakresie, z lepszymi warunkami. Warto więc sprawdzać propozycje różnych ubezpieczycieli, zwłaszcza, że w dobie Internetu i telefonu jest to łatwe, ponieważ zarówno ceny, jak i warunki polis zmieniają się na rynku nieustannie.

Według danych IPSOS, szacunkowa liczba kierowców, którzy przepłacają za ubezpieczenie wynosi około 5 mln osób. Z analiz przeprowadzonych przez Link4 na początku grudnia 2011 r., wynika, że osoby, które przeszły do Link4 zaoszczędziły średnio 345 zł (252 zł na OC i 560 na OC+AC).

W krajach Europy Zachodniej znacznie więcej osób przed zakupem ubezpieczenia porównuje oferty różnych towarzystw. – Badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii na zlecenie międzynarodowej grupy ubezpieczeniowej RSA pokazują, że 52 procent Brytyjczyków deklaruje, że co jakiś czas porównuje oferty różnych ubezpieczycieli w celu znalezienia najlepszej. Tymczasem w Polsce odsetek takich osób wynosi prawie 3 razy mniej – mówi Marcin Niewiadomski, członek zarządu Link4, ubezpieczyciela będącego częścią międzynarodowej grupy RSA.

Czy także w Polsce warto co jakiś czas dokonywać przeglądu ofert ubezpieczeń komunikacyjnych? Doświadczenia respondentów pokazują, że zdecydowanie tak. Większość badanych, którzy znaleźli lub szukali nowego ubezpieczyciela, przyznało, że czas poświęcony na poszukiwania korzystniejszej oferty nie poszedł na marne. 79 procent z nich ocenia, że można w ten sposób znaleźć ofertę tańszą, 31 procent – że można znaleźć ofertę w podobnej cenie, lecz z szerszym zakresem ubezpieczenia, a 15 procent – że można się w ten sposób upewnić, że polisa posiadana w danej chwili jest najkorzystniejsza.

Podobne wiadomości:

Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów

Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów

Finanse i prawo 2017-09-19

Kary za brak OC w 2018 roku będą wyższe

Kary za brak OC w 2018 roku będą wyższe

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.