mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > RCI Bank Polska rozpoczął działalność

RCI Bank Polska rozpoczął działalność

Wczoraj informowaliśmy o rozpoczęciu działalności w Polsce Banque PSA Finance, finansowego ramienia Grupy PSA Peugeot Citroen. Okazuje się, iż równocześnie swoją działalność rozpoczęła instytucja finansowa drugiego francuskiego koncernu samochodowego.

4 kwietnia 2005 roku RCI Bank Polska S.A. rozpoczął pełną działalność operacyjną
po zakończeniu etapu przygotowawczego. Zezwolenie na rozpoczęcie działalności bankowej zostało przyznane przez Komisję Nadzoru Bankowego 23 lutego 2005 roku.
Proces tworzenia nowej instytucji finansowej, rozpoczęty przyznaniem przez Komisję Nadzoru Bankowego w dniu 20 października 2004 roku zezwolenia na utworzenie banku w formie spółki akcyjnej przez RCI Banque S.A, tym samym został zamknięty.

W początkowym okresie działalności, Bank posiadał będzie w swojej ofercie głównie produkty kredytowe, w których Grupa RCI Banque specjalizuje się na rynkach europejskich, koncentrując się na obsłudze koncesjonerów Renault. W pierwszej fazie swojej działalności, RCI Bank Polska przejmie finansowanie Sieci Autoryzowanych Partnerów Renault.

Obecne w Polsce od 1995 r. Renault Credit Polska jest filią spółki RCI Banque – finansowego ramienia Grupy Renault - działającej od ponad 80 lat. Grupa RCI Banque rozpoczęła działalność jako pierwsza instytucja finansowa należąca do koncernu samochodowego. Obecnie zapewnia finansowanie sprzedaży marki Renault na świecie i marki Nissan w Europie. Grupa RCI Banque jest obecna w 14 krajach Europy Zachodniej i Europy Centralnej (Polska, Czechy, Rumunia, Węgry), oraz w dwóch krajach Ameryki Płd. (Brazylia, Argentyna).

Decyzja o utworzeniu Banku została podjęta z uwagi na rosnącą rolę Polski w strategii Grupy Renault, a także biorąc pod uwagę osiągane wyniki handlowe i potencjał rynkowy. W 2004 całkowita ilość zawartych przez Renault Credit Polska umów wyniosła 13.900 a ich wartość - 388,2 mln zł.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando