mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Ratując tonący statek

Ratując tonący statek

Szwedzka marka Saab chce poddać się dobrowolne reorganizacji w celu zabezpiecznia swojej przyszłości do momentu otrzymania środków od chińskich inwestorów Pang Da i Zhejiang Youngman.

Ratując tonący statek
"Doszliśmy do wniosku, że dobrowolny proces reorganizacji da nam czas potrzebny do ochrony i stabilazacji biznesu. Pozwala nam to uregulowac płatności za wynagrodzenai oraz przygotować się do ponownego uruchomienia produkcji." Powiedział Victor Muller, prezes zarząu Saaba. Muller zgodził się na sprzedeż 53,9 % akcji marki Saab chińskim firmom Pang Da oraz Zhejiang Youngman za kwotę 245 milionów euro transakcja czeka na zgodę chińskich władz. Miejmy nadzieję, że Saab wstanie z kolan i nie zniknie z rynku motoryzacyjnego.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab Spyker

Podobne wiadomości:

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

Spyker C8 Preliator - światełko w tunelu

Spyker C8 Preliator - światełko w tunelu

Samochody luksusowe 2016-03-02

Komentuj:

~AK 2011-09-07

chińskim multimiliarderom. 250 baniek to dość sporo za mniej niż 80% i pchać w markę która umarła. Hummer to było co innego a tu jaka była sprzedaż w ostatnim roku życia Saaba? denna. nie wiadomo czy to padło łykną

~The_Thing 2011-09-07

"chińskim firmą" - bez komentarza

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Fabryka Mercedesa w Jaworze - ruszyła budowa
Fabryka Mercedesa w Jaworze - ruszyła budowa
Niemiecki koncern Daimler AG rozpoczyna największą inwestycję na terenie Polski. W dolnośląskim Jaworze powstanie fabryka Mercedesa, w której będą powstawać czterocylindrowe silniki do aut osobowych. Wartość inwestycji to ok. 500 mln euro.