mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Rejestracja "anglików" możliwa od 15 sierpnia

Rejestracja "anglików" możliwa od 15 sierpnia

Już za niespełna dwa tygodnie możliwa będzie rejestracja "anglików", czyli samochodów z kierownicą po prawej stronie. Przypominamy, co trzeba zrobić, żeby legalnie zarejestrować taki pojazd.

Rejestracja

O rejestracji "anglików" mówiliśmy już jakiś czas temu. Teraz wiadomo już od kiedy dokładnie zaczną obowiązywać zmienione przepisy. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju podaje, że "Przepisy rozporządzeń wejdą w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia (co miało miejsce 31 lipca), a więc "anglika" zarejestrujemy już 15 sierpnia 2015 r.

Dla przypomnienia - co należy zmienić podczas rejestracji auta z kierownicą po prawej stronie? Reflektory, lusterka, a zegary muszą być wyskalowane w km/h (lub jednocześnie w km/h i mph). Spełnienie tych wymogów ma być weryfikowane podczas okresowego badania technicznego, przeprowadzanego przed pierwszą rejestracją w Polsce. 

Tematy w artykule: rejestracja samochodu

Podobne wiadomości:

Jednak nie zarejestrujesz

Jednak nie zarejestrujesz "anglika"

Finanse i prawo 2015-06-26

Przegląd płatny z góry od jesieni

Przegląd płatny z góry od jesieni

Finanse i prawo 2017-05-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.