mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Rejestracja "anglików" możliwa od 15 sierpnia

Rejestracja "anglików" możliwa od 15 sierpnia

Już za niespełna dwa tygodnie możliwa będzie rejestracja "anglików", czyli samochodów z kierownicą po prawej stronie. Przypominamy, co trzeba zrobić, żeby legalnie zarejestrować taki pojazd.

Rejestracja

O rejestracji "anglików" mówiliśmy już jakiś czas temu. Teraz wiadomo już od kiedy dokładnie zaczną obowiązywać zmienione przepisy. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju podaje, że "Przepisy rozporządzeń wejdą w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia (co miało miejsce 31 lipca), a więc "anglika" zarejestrujemy już 15 sierpnia 2015 r.

Dla przypomnienia - co należy zmienić podczas rejestracji auta z kierownicą po prawej stronie? Reflektory, lusterka, a zegary muszą być wyskalowane w km/h (lub jednocześnie w km/h i mph). Spełnienie tych wymogów ma być weryfikowane podczas okresowego badania technicznego, przeprowadzanego przed pierwszą rejestracją w Polsce. 

Tematy w artykule: rejestracja samochodu

Podobne wiadomości:

Rejestracja auta używanego krok po kroku

Rejestracja auta używanego krok po kroku

Zakup i sprzedaż samochodu 2016-05-01

Znalazłeś w sieci świetną ofertę sprzedaży samochodu, pojechałeś i kupiłeś wymarzone auto. Pewnie jesteś zadowolony, że wielomiesięczne poszukiwania za Tobą. Ale zanim będziesz mógł cieszyć się z auta na całego, musisz przejść urzędniczo-papierkową ścieżkę zdrowia i zarejestrować pojazd. Ten temat tylko z pozoru wydaje się być skomplikowany, bo dzięki naszym wskazówkom zarejestrujesz swój nowy samochód szybko i bez stresu.


W końcu będzie można rejestrować tzw.

W końcu będzie można rejestrować tzw....

Finanse i prawo 2015-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.