mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Rejestracja "anglików" możliwa od 15 sierpnia

Rejestracja "anglików" możliwa od 15 sierpnia

Już za niespełna dwa tygodnie możliwa będzie rejestracja "anglików", czyli samochodów z kierownicą po prawej stronie. Przypominamy, co trzeba zrobić, żeby legalnie zarejestrować taki pojazd.

Rejestracja

O rejestracji "anglików" mówiliśmy już jakiś czas temu. Teraz wiadomo już od kiedy dokładnie zaczną obowiązywać zmienione przepisy. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju podaje, że "Przepisy rozporządzeń wejdą w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia (co miało miejsce 31 lipca), a więc "anglika" zarejestrujemy już 15 sierpnia 2015 r.

Dla przypomnienia - co należy zmienić podczas rejestracji auta z kierownicą po prawej stronie? Reflektory, lusterka, a zegary muszą być wyskalowane w km/h (lub jednocześnie w km/h i mph). Spełnienie tych wymogów ma być weryfikowane podczas okresowego badania technicznego, przeprowadzanego przed pierwszą rejestracją w Polsce. 

Tematy w artykule: rejestracja samochodu

Podobne wiadomości:

Przegląd płatny z góry od jesieni

Przegląd płatny z góry od jesieni

Finanse i prawo 2017-05-03

Mniejsze tablice rejestracyjne będą legalne

Mniejsze tablice rejestracyjne będą legalne

Finanse i prawo 2017-08-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że już od poniedziałku można korzystać z nowej usługi w ramach systemu Historia Pojazdu. Funkcjonalność rozszerzono o zagraniczne samochody, które do tej pory nie były ujęte w Centralnej Ewidencji Pojazdów, a pojawiły się w ofertach sprzedaży.