mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Rewolucja w rejestracjach wstrzymana

Rewolucja w rejestracjach wstrzymana

Choć resort spraw wewnętrznych i administracji rozpoczął już prace nad systemem zmian w rejestracji pojazdów, to jednak nie przebiegają one w tak szybkim tempie, jak to pierwotnie zakładano.

Rewolucja w rejestracjach wstrzymana
Projekt zmian, który zakłada m.in. stały numer rejestracyjny samochodu przez cały okres jego użytkowania, szybszą i łatwiejszą procedurę rejestracji sprowadzanych pojazdów z Unii Europejskiej i wreszcie dostęp do informacji o przebiegu auta i o jego dotychczasowych właścicielach, miał trafić na szybką ścieżkę legislacyjną. Tak zakładało MSWiA. Jednak po negatywnych opiniach, przede wszystkim ze strony Ministerstwa Infrastruktury, prace nad nim nie przyjęły zapowiadanego tempa.

Czy to może oznaczać, że projekt zmian wyląduje ostatecznie w koszu? Według przedstawicieli MSWiA nie ma takiej możliwości, muszą tylko zostać wyjaśnione pewne istotne kwestie. A na to potrzeba trochę więcej czasu. Optymistycznie do tej sprawy podchodzi również Związek Dealerów Samochodów, który jednak chcąc trzymać rękę na pulsie, będzie chciał spotkać się z przedstawicielami ministerstwa w celu omówienia stanu prac nad projektem oraz umożliwienia osobistego przedstawienia koncepcji zmian ze strony Związku.

Podobne wiadomości:

Mniejsze tablice rejestracyjne będą legalne

Mniejsze tablice rejestracyjne będą legalne

Finanse i prawo 2017-08-31

Przegląd płatny z góry od jesieni

Przegląd płatny z góry od jesieni

Finanse i prawo 2017-05-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic