mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Rewolucja w rejestracjach wstrzymana

Rewolucja w rejestracjach wstrzymana

Choć resort spraw wewnętrznych i administracji rozpoczął już prace nad systemem zmian w rejestracji pojazdów, to jednak nie przebiegają one w tak szybkim tempie, jak to pierwotnie zakładano.

Rewolucja w rejestracjach wstrzymana
Projekt zmian, który zakłada m.in. stały numer rejestracyjny samochodu przez cały okres jego użytkowania, szybszą i łatwiejszą procedurę rejestracji sprowadzanych pojazdów z Unii Europejskiej i wreszcie dostęp do informacji o przebiegu auta i o jego dotychczasowych właścicielach, miał trafić na szybką ścieżkę legislacyjną. Tak zakładało MSWiA. Jednak po negatywnych opiniach, przede wszystkim ze strony Ministerstwa Infrastruktury, prace nad nim nie przyjęły zapowiadanego tempa.

Czy to może oznaczać, że projekt zmian wyląduje ostatecznie w koszu? Według przedstawicieli MSWiA nie ma takiej możliwości, muszą tylko zostać wyjaśnione pewne istotne kwestie. A na to potrzeba trochę więcej czasu. Optymistycznie do tej sprawy podchodzi również Związek Dealerów Samochodów, który jednak chcąc trzymać rękę na pulsie, będzie chciał spotkać się z przedstawicielami ministerstwa w celu omówienia stanu prac nad projektem oraz umożliwienia osobistego przedstawienia koncepcji zmian ze strony Związku.

Podobne wiadomości:

Jedna tablica, wiele pojazdów - pomysł Liroya wraca

Jedna tablica, wiele pojazdów - pomysł Liroya...

Finanse i prawo 2017-04-25

Rząd zajął się propozycją zgłoszoną przez posła Piotra Liroya-Marca. Być może już niebawem nie trzeba będzie wymieniać tablic rejestracyjnych po zakupie używanego samochodu - będą one przypisane do kierowcy zamiast samochodu.

Rejestracja auta używanego krok po kroku

Rejestracja auta używanego krok po kroku

Zakup i sprzedaż samochodu 2016-05-01

Znalazłeś w sieci świetną ofertę sprzedaży samochodu, pojechałeś i kupiłeś wymarzone auto. Pewnie jesteś zadowolony, że wielomiesięczne poszukiwania za Tobą. Ale zanim będziesz mógł cieszyć się z auta na całego, musisz przejść urzędniczo-papierkową ścieżkę zdrowia i zarejestrować pojazd. Ten temat tylko z pozoru wydaje się być skomplikowany, bo dzięki naszym wskazówkom zarejestrujesz swój nowy samochód szybko i bez stresu.


Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.