Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Rząd zatwierdził likwidację podatku Religi

Rząd zatwierdził likwidację podatku Religi

We wtorek rząd ostatecznie zatwierdził projekt nowelizacji ustawy, zgodnie z którą zniesiony ma zostać tzw. podatek Religi płacony przez zakłady ubezpieczeniowe.

Z badań przeprowadzonych przez ubezpieczycieli wynika, że jeśli pobór opłaty ryczałtowej byłby kontynuowany, to składka na obowiązkowe ubezpieczenie OC kierowców wzrosłaby o 18 proc., natomiast wejście w życie planowanej nowelizacji ma zahamować ten wzrost.

Zgodnie z projektem, zlikwidowany zostanie comiesięczny obowiązek przekazywania przez zakłady ubezpieczeń opłaty ryczałtowej na rzecz Narodowego Funduszu Zdrowia. Środki zgromadzone z tych wpłat zostaną przeznaczone na finansowanie świadczeń opieki zdrowotnej. Przyjęcie takiego rozwiązania oznacza uchylenie wszystkich przepisów dotyczących tzw. podatku Religi, zawartych w ustawie z 29 czerwca 2007 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Likwidacja podatku Religi nie nastąpi jednak, jak wcześniej planowano, z dniem 1 listopada, a w nieco późniejszym czasie. Przyjęty przez Radę Ministrów projekt ustawy likwidującej podatek Religi nie przewiduje też wprowadzenia regresu, czyli systemu, zgodnie z którym za dodatkowe wydatki NFZ mieliby odpowiadać tylko sprawcy wypadków.
Tematy w artykule: ubezpieczenia podatek Religi

Podobne wiadomości:

Dzięki UFG poznasz historię swojego ubezpieczenia

Dzięki UFG poznasz historię swojego...

Aktualności 2016-07-07

Wyższe kary za brak OC

Wyższe kary za brak OC

Finanse i prawo 2015-11-04

Komentuj:

~sos 2008-11-02

no i b. dobrze, tylko czy faktycznie potanieja teraz polisy OC

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Roborace DevBot - autonomiczny samochód wyścigowy
Roborace DevBot - autonomiczny samochód wyścigowy
Już niedługo powstanie pierwsza na świecie seria wyścigów samochodowych, w których bolidy będą prowadzone nie przez kierowcę, ale przez komputer. Pierwsze testy prototypowego na razie samochodu o nazwie DevBot już trwają.