mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Rząd zatwierdził likwidację podatku Religi

Rząd zatwierdził likwidację podatku Religi

We wtorek rząd ostatecznie zatwierdził projekt nowelizacji ustawy, zgodnie z którą zniesiony ma zostać tzw. podatek Religi płacony przez zakłady ubezpieczeniowe.

Z badań przeprowadzonych przez ubezpieczycieli wynika, że jeśli pobór opłaty ryczałtowej byłby kontynuowany, to składka na obowiązkowe ubezpieczenie OC kierowców wzrosłaby o 18 proc., natomiast wejście w życie planowanej nowelizacji ma zahamować ten wzrost.

Zgodnie z projektem, zlikwidowany zostanie comiesięczny obowiązek przekazywania przez zakłady ubezpieczeń opłaty ryczałtowej na rzecz Narodowego Funduszu Zdrowia. Środki zgromadzone z tych wpłat zostaną przeznaczone na finansowanie świadczeń opieki zdrowotnej. Przyjęcie takiego rozwiązania oznacza uchylenie wszystkich przepisów dotyczących tzw. podatku Religi, zawartych w ustawie z 29 czerwca 2007 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Likwidacja podatku Religi nie nastąpi jednak, jak wcześniej planowano, z dniem 1 listopada, a w nieco późniejszym czasie. Przyjęty przez Radę Ministrów projekt ustawy likwidującej podatek Religi nie przewiduje też wprowadzenia regresu, czyli systemu, zgodnie z którym za dodatkowe wydatki NFZ mieliby odpowiadać tylko sprawcy wypadków.
Tematy w artykule: ubezpieczenia podatek Religi

Podobne wiadomości:

Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów

Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów

Finanse i prawo 2017-09-19

Sposób na tańsze ubezpieczenie OC

Sposób na tańsze ubezpieczenie OC

Finanse i prawo 2016-11-09

Komentuj:

~sos 2008-11-02

no i b. dobrze, tylko czy faktycznie potanieja teraz polisy OC

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.