mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Rząd zatwierdził likwidację podatku Religi

Rząd zatwierdził likwidację podatku Religi

We wtorek rząd ostatecznie zatwierdził projekt nowelizacji ustawy, zgodnie z którą zniesiony ma zostać tzw. podatek Religi płacony przez zakłady ubezpieczeniowe.

Z badań przeprowadzonych przez ubezpieczycieli wynika, że jeśli pobór opłaty ryczałtowej byłby kontynuowany, to składka na obowiązkowe ubezpieczenie OC kierowców wzrosłaby o 18 proc., natomiast wejście w życie planowanej nowelizacji ma zahamować ten wzrost.

Zgodnie z projektem, zlikwidowany zostanie comiesięczny obowiązek przekazywania przez zakłady ubezpieczeń opłaty ryczałtowej na rzecz Narodowego Funduszu Zdrowia. Środki zgromadzone z tych wpłat zostaną przeznaczone na finansowanie świadczeń opieki zdrowotnej. Przyjęcie takiego rozwiązania oznacza uchylenie wszystkich przepisów dotyczących tzw. podatku Religi, zawartych w ustawie z 29 czerwca 2007 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Likwidacja podatku Religi nie nastąpi jednak, jak wcześniej planowano, z dniem 1 listopada, a w nieco późniejszym czasie. Przyjęty przez Radę Ministrów projekt ustawy likwidującej podatek Religi nie przewiduje też wprowadzenia regresu, czyli systemu, zgodnie z którym za dodatkowe wydatki NFZ mieliby odpowiadać tylko sprawcy wypadków.
Tematy w artykule: ubezpieczenia podatek Religi

Podobne wiadomości:

Kary za brak OC w 2018 roku będą wyższe

Kary za brak OC w 2018 roku będą wyższe

Aktualności 2017-10-26

Dzięki UFG poznasz historię swojego ubezpieczenia

Dzięki UFG poznasz historię swojego...

Aktualności 2016-07-07

Komentuj:

~sos 2008-11-02

no i b. dobrze, tylko czy faktycznie potanieja teraz polisy OC

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.