mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Samotankowanie LPG coraz bliżej?

Samotankowanie LPG coraz bliżej?

Jesteśmy jednym z niewielu państw europejskich, w którym kierowcy nie mogą samodzielnie zatankować do swoich samochodów autogazu, choć od kilku lat prowadzona jest batalia, by zmienić ten stan rzeczy. Właśnie pojawiło się światełko w tunelu, które daje nadzieję na zmiany w tej kwestii.

Samotankowanie LPG coraz bliżej?
Jest szansa, że już niedługo kierowcy w Polsce będą mogli samodzielnie tankować autogaz na stacjach. Urzędnicy z Ministerstwa Gospodarki i Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w trakcie spotkania zaplanowanego na 13 lipca br. spróbują wypracować wspólne stanowisko w sprawie przepisów dopuszczających samoobsługę tankowania LPG.

Już ponad pięć lat przedstawiciele branży paliwowej, a także sami kierowcy, czekają na zakończenie prac umożliwiających samodzielne tankowanie LPG. W ich opinii brak rozwiązań w tym zakresie podnosi koszty funkcjonowania stacji tankowania i ogranicza możliwość obniżki cen. Polska jest jednym z niewielu krajów UE, w których kierowcy nie mogą sami tankować autogazu, bo nie pozwalają na to niejasne przepisy oraz rozbieżności w ich interpretacji pomiędzy resortami transportu i gospodarki. Pojawiła się jednak szansa na przełom.

- To jest sprawa do załatwienia w administracji, branża już przekazała swoje oczekiwania – powiedział Bogdan Oleksiak, z-ca dyrektora Departamentu Transportu Drogowego w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej podczas II Spotkania Branży Petrochemicznej - Polski Rynek Paliw. Kwestie związane z samoobsługą przy tankowaniu autogazu były jednym z tematów omawianych podczas konferencji zorganizowanej przez firmę Information Market S.A, która odbyła się 21 czerwca 2012 r. w Hotelu OSSA k. Rawy Mazowieckiej.

- Mam nadzieję, iż ta masa krytyczna już się jakby przelała. Już w tej chwili wszyscy wiemy, że mamy to zrobić i w końcu to zrobimy – przekonywał Miłosz Karpiński, reprezentujący resort gospodarki. Biorący udział w dyskusji przedstawiciele ministerstw gospodarki i transportu uzgodnili termin roboczego spotkania w tej sprawie. - Możemy zamknąć drzwi, aż wypracujemy jakieś rozwiązanie – zadeklarował Bogdan Oleksiak.
Tematy w artykule: LPG tankowanie stacja paliwowa autogaz

Podobne wiadomości:

Opel Corsa z zasilaniem LPG - ekologia i oszczędność

Opel Corsa z zasilaniem LPG - ekologia i...

Aktualności 2015-05-07

Orlen będzie miał e-stacje

Orlen będzie miał e-stacje

Aktualności 2015-07-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.