mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Samotankowanie LPG coraz bliżej?

Samotankowanie LPG coraz bliżej?

Jesteśmy jednym z niewielu państw europejskich, w którym kierowcy nie mogą samodzielnie zatankować do swoich samochodów autogazu, choć od kilku lat prowadzona jest batalia, by zmienić ten stan rzeczy. Właśnie pojawiło się światełko w tunelu, które daje nadzieję na zmiany w tej kwestii.

Samotankowanie LPG coraz bliżej?
Jest szansa, że już niedługo kierowcy w Polsce będą mogli samodzielnie tankować autogaz na stacjach. Urzędnicy z Ministerstwa Gospodarki i Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w trakcie spotkania zaplanowanego na 13 lipca br. spróbują wypracować wspólne stanowisko w sprawie przepisów dopuszczających samoobsługę tankowania LPG.

Już ponad pięć lat przedstawiciele branży paliwowej, a także sami kierowcy, czekają na zakończenie prac umożliwiających samodzielne tankowanie LPG. W ich opinii brak rozwiązań w tym zakresie podnosi koszty funkcjonowania stacji tankowania i ogranicza możliwość obniżki cen. Polska jest jednym z niewielu krajów UE, w których kierowcy nie mogą sami tankować autogazu, bo nie pozwalają na to niejasne przepisy oraz rozbieżności w ich interpretacji pomiędzy resortami transportu i gospodarki. Pojawiła się jednak szansa na przełom.

- To jest sprawa do załatwienia w administracji, branża już przekazała swoje oczekiwania – powiedział Bogdan Oleksiak, z-ca dyrektora Departamentu Transportu Drogowego w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej podczas II Spotkania Branży Petrochemicznej - Polski Rynek Paliw. Kwestie związane z samoobsługą przy tankowaniu autogazu były jednym z tematów omawianych podczas konferencji zorganizowanej przez firmę Information Market S.A, która odbyła się 21 czerwca 2012 r. w Hotelu OSSA k. Rawy Mazowieckiej.

- Mam nadzieję, iż ta masa krytyczna już się jakby przelała. Już w tej chwili wszyscy wiemy, że mamy to zrobić i w końcu to zrobimy – przekonywał Miłosz Karpiński, reprezentujący resort gospodarki. Biorący udział w dyskusji przedstawiciele ministerstw gospodarki i transportu uzgodnili termin roboczego spotkania w tej sprawie. - Możemy zamknąć drzwi, aż wypracujemy jakieś rozwiązanie – zadeklarował Bogdan Oleksiak.
Tematy w artykule: LPG tankowanie stacja paliwowa autogaz

Podobne wiadomości:

Paliwa tanieją i będą tanieć

Paliwa tanieją i będą tanieć

Aktualności 2015-07-22

Skoda z łatwym dostępem do LPG

Skoda z łatwym dostępem do LPG

Aktualności 2015-10-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.