mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Senat opóźnia "podatek Religi"

Senat opóźnia "podatek Religi"

Najprawdopodobniej dopiero od 1 października zacznie obowiązywać tzw. podatek Religi, a tym samym stawki ubezpieczenia komunikacyjnego OC wzrosną trzy miesiące później. To jedna z czterech poprawek Senatu do nowelizowanej ustawy.

Za takim rozwiązaniem głosowało 54 senatorów, 30 było przeciw, a 8 wstrzymało się od głosu. Tym samym upadła propozycja PO, by całkowicie odrzucić proponowane zmiany do ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. I to, pomimo że biuro legislacyjne Senatu zgłosiło zastrzeżenia natury konstytucyjnej oraz legislacyjnej do proponowanej nowelizacji ustawy. Nie wykluczone, iż po wejściu w życie (a może i wcześniej) ustawa trafi do Trybunału Konstytucyjengo.
 
Dalszy los ustawy spoczywa teraz ponownie w rękach posłów. Po głosowaniu w Senacie (22 czerwca), ustawa wczoraj (25.06) została skierowana do Komisji Finansów Publicznych oraz Komisji Zdrowia. Na najbliższym posiedzeniu Sejmu w dniach 27-29 czerwca przewidziane jest sprawozdanie obu komisji nt. stanowiska Senatu. Teoretycznie szanse, by ustawa weszła w życie już od 1 lipca, jeszcze istnieją, jednak bardziej na papierze, niż w rzeczywistości. Nawet jeśli posłowie odrzucą poprawki Senatu, musi ją jeszcze podpisać Prezydent i musi ona zostać opublikowana przez dniem 1 lipca. Czasu jak widać pozostało niewiele.
 
Czytaj także:

Sejm za podwyżką OC (2007-05-25)

Podwyżka OC jednak niższa (2006-11-04)

Tematy w artykule: ubezpieczenia podatek Religi

Podobne wiadomości:

Sejm za podwyżką OC

Sejm za podwyżką OC

Finanse i prawo 2007-05-25

Podwyżka OC jednak niższa

Podwyżka OC jednak niższa

Finanse i prawo 2006-11-14

Komentuj:

~janio 2007-08-09

Czy to sprawi,że zakres świadczeń z NFZ będzie większy?Czy tylko portfele kierownictwa NFZ?Co z poszkodowanymi w wypadkach lotniczych,kolejowych i " losowych", czy za tych ostatnich zapłaci totolotek?Pozostały jeszcze wypadki przy pracy czy za niich zapłaci pracodawca? .....I takim sposobem odciążymy NFZ, pieniadze dla nich!!!!

~zbulwersowany 2007-06-27

mam nadzieje ze Trybunal KOnstytucyjny sprawi ze ustawe tę będzie mozna wyrzucic do kosza, dlaczego ja ktory juz parenascie lat mam prawko i jeszcze ani razu nie mialem zadnej szkody drogowej !! mam płacić za leczenie poszkodowanych tyle samo co niektorzy piraci drogowi. Szkoda tylko straconego czasu naszych (p)osłów, mozna było w tym czasie jakieś inne sensowne przepisy stworzyć

~possel 2007-06-27

oj kaz, czy nie przesadzasz?!, wszedzie teraz sie wszyscy doszukują spisków i innych przekretów, a moze chodzi tylko o to zeby nowa ustawa miala odpowiednie vacatio legis (tak to sie chyba pisze), a nie byla wprowadzana z dnia na dzień

~kaz 2007-06-26

tak jest, ci co akurat bedą musieli ubezpieczyc auto w okreise od lipca do pazdziernika będą sie cieszyć, ciekawe czy wielu senatorow akurat w tym okresie musi przedluzyc swoje polisy OC :))

~wujek 2007-06-26

lepszy rydz niz nic

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.