mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Silna pozycja KBC Autolease Polska

Silna pozycja KBC Autolease Polska

Grupa finansowa KBC ogłosiła w listopadzie nowy plan strategiczny uzgodniony z Komisją Europejską. KBC Autolease Polska mocno wpisuje się w zatwierdzony model biznesowy, jako działalność leasingowa powiązana z bankowością oraz ubezpieczeniami.

Zatwierdzony wieloletni plan dla Grupy KBC w Europie zakłada dalszy rozwój koncepcji bankassurance oraz uwolnienie portfela zarządzanych aktywów z kilku działalności powodujących największe ryzyko. W Polsce Grupa KBC, reprezentowana m.in. przez Kredyt Bank i WARTĘ, zamierza w ciągu kilku lat sprzedać firmę Żagiel SA, oferującą kredyty gotówkowe i ratalne, w celu wzmocnienia swej bazy kapitałowej i obniżenia ryzyka.

KBC Autolease Polska ma mocną pozycję w planie biznesowym Grupy KBC. Usługi leasingowe, w tym Full Service Leasing oferowany przez KBC Autolease Polska, należą do produktów silnie zintegrowanych z bankowością Grupy KBC. Uzupełniają tym samym portfel produktów banku i firmy ubezpieczeniowej. Spółka, która debiutowała niespełna dwa lata temu na polskim rynku, intensywnie pracuje nad budową mocnej pozycji rynkowej.

- Mamy jasną wizję rozwoju naszej spółki, zgodną z założeniami planu biznesowego Grupy KBC i wspieraną finansowo przez naszą Grupę. Na przekór kryzysowi w Europie, restrukturyzacja i nowa strategia pomaga jeszcze silniej zintegrować działania różnych spółek Grupy KBC, także naszej i Kredyt Banku oraz WARTY. Dysponując niezwykle wartościowym zasobem, czyli finansowaniem samochodów naszych Partnerów, uważnie słuchamy Klientów i poszukujemy nowych rozwiązań w sektorze CFM – podsumowuje Ireneusz Tymiński, General Manager KBC Autolease Polska.
Tematy w artykule: leasing

Podobne wiadomości:

Dobry kwartał dla wynajmu długoterminowego i leasingu

Dobry kwartał dla wynajmu długoterminowego i...

Finanse i prawo 2014-05-07

Lexus LFA – dostępny tylko w leasingu

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.