mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Skarżymy się na OC

Skarżymy się na OC

W ubiegłym roku, podobnie zresztą jak we wcześniejszych latach, skargi na ubezpieczenia komunikacyjne należały do najliczniejszej grupy skarg z zakresu ubezpieczeń gospodarczych, jakie napłynęły do Rzecznika Ubezpieczonych.

W sumie do Rzecznika trafiło 4.930 skarg odnoszących się do ubezpieczeń komunikacyjnych, tj. prawie dwie trzecie wszystkich skarg. Najczęściej przedmiotem skarg były obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych (43,8%) oraz same składki ubezpieczeniowe (9,8%).

A na co dokładnie najczęściej skarżyli się polscy kierowcy? W pierwszej kolejności ubezpieczający mieli pretensje o tzw. podwójne ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, które pojawia się najczęściej w momencie zawarcia nowej polisy OC w innym towarzystwie ubezpieczeniowym, bez wcześniejszego wypowiedzenia umowy u dotychczasowego ubezpieczyciela. Często zgłaszaną kwestią były problemy z uzyskaniem zwrotu niewykorzystanej części składki za OC np. w następstwie sprzedania samochodu. Jak zwykle sporo pretensji pojawiło się co do samej wysokości składek oraz konstrukcji taryf składek.

Nie tylko jednak ubezpieczenie OC było przedmiotem skarg kierowców. Ponad 9% wszystkich tego typu skarg dotyczyła różnych problemów związanych z ubezpieczeniem autocasco.

Ponadto część skarg, jednak już w mniejszej liczbie, dotyczyła Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, w tym najczęściej nakładania karnych opłat z powodu niedopełnienia obowiązku zawarcia umowy OC oraz odmowy uznania w całości lub w części zasadności roszczeń odszkodowawczych zgłaszanych do Funduszu. Pozostałe wystąpienia skarżących dotyczyły ubezpieczenia Zielonej Karty, ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów oraz ubezpieczeń assistance.
Tematy w artykule: ubezpieczenia ubezpieczenie OC

Podobne wiadomości:

Sposób na tańsze ubezpieczenie OC

Sposób na tańsze ubezpieczenie OC

Finanse i prawo 2016-11-09

YU! - sposób na tańsze OC

YU! - sposób na tańsze OC

Finanse i prawo 2017-01-27

Komentuj:

~znafcax 2009-03-05

zwróćcie uwagę że na forum pod praktycznie każdym artykółem jest komentarz "ciecia" promującego PZU - i to w taki głupi sposób że mi się niedobrze robi! osobiście cenie sobie tą firmę ale takie "wazeliniarstwo" za KASĘ mnie drażni!

~mikroskop1 2009-03-02

zgadzam sie z przedmowca narzekanie ma sens jak czlowiek zostanie oszukany a nie kiedy sam czegos nie dopilnowal a potem stosuje spychologie, i trzeba tez zrobic rozeznanie w firmach ubezpieczeniowych, ja rowniez obstawiam te stare z tardycja.

~aszcz 2009-03-02

Dla mnie skarżenie się na jakigoś tam ubezpieczyciela, zwłaszcza na pzu jest już jakieś przesadne. No i do tego, jak ktoś zapomniał że ma zapłacić, że nie wiedział, że się nie orientuje, a potem że go oszukano, to jest już kurczę dla mnie śmieszne. Jak już ktoś ma skarżyć, to przynajmniej niech podaje rzeczowe argumenty. Ja się nie skarżę, a ubezpieczam się jak powyżej napisałem.

~falkow 2009-02-28

niestety to prawda ubezpieczyciele często nie wywiązują sie ze zobowiązań jakie mają wobec ubezpieczającego auto. z problemem podwójnego oc sam się spotkałem, trzeba o wszystkim pamiętać. przenosiłem się do pzu online po kupnie nowego auta, chciałem ubezpieczyć tam również i stare auto, niestety poprzednie ubezpieczenie zostało.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.