mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Sposób na finansowanie samochodu - kredyt, leasing, wynajem

Sposób na finansowanie samochodu - kredyt, leasing, wynajem

Coraz więcej producentów aut ma w ofercie korzystne sposoby finansowania samochodów. Dlatego też coraz więcej kierowców decyduje się na nabycie nowego auta w drodze leasingu lub kredytu przypominającego wynajem długoterminowy, a nie kupując go za gotówkę.

Sposób na finansowanie samochodu - kredyt, leasing, wynajem

Jak wspomnieliśmy nowe metody finansowania zakupu nowych samochodów szturmem zdobywają serca kierowców. I nie mówimy tutaj tylko o firmach, bo oferty skierowane są obecnie także do osób prywatnych. Nowoczesne odmiany kredytów i leasingów sprawiają, że nie stajesz się właścicielem samochodu, ale jedynie korzystającym, co ma swoje zalety. Kilka różnych sposobów na wejście w posiadanie nowego samochodu bez wykładania gotówki na stół - zarówno dla firm jak i klientów prywatnych - ma Skoda. I właśnie tej ofercie poświecimy chwilkę.

Skoda oferuje aż 4 różne rodzaje finansowania:
- leasing niskich rat (firma)
- kredyt niskich rat (os. prywatna)
- kredyt 3,99% (os. prywatna)
- kredyt 0% (os. prywatna)

Dwie ostatnie pozycje, czyli kredyt 3,99% i kredyt 0% są ofertami, w których kierowca spłaca całą wartość samochodu, więc po jej spłacie staje się właścicielem pojazdu. Oba sposoby są skierowane do dwóch różnych odbiorców. Kredyt w atrakcyjnym oprocentowaniu 3,99% może zainteresować osoby, które chcą posiąść auto bez wkładu własnego i przy okazji płacić niewielkie raty. Taki kredyt można zaciągnąć nawet na 7 lat. Drugą pozycja, czyli kredyt 0%, stworzony do osób, które maja odłożone cześć pieniędzy na zakup samochodu. Dlatego mogą oni wpłacić połowę wartości auta od razu, a druga połowę rozłożyć nawet na 36 nieoprocentowanych rat. Po zakończeniu obu kredytów kierowcy mają jednak nawet 7 letni samochód, który wymaga już wymiany na nowy. Ale Skoda ma na to sposób. Korzystając z kalkulatora rat dostępnego na stronie Skody wybraliśmy dwie konfiguracje dla dwóch samochodów, które ostatnio testowaliśmy - niedrogiej Skody Fabii i modnej Skody Yeti Monte Carlo.

Kredyt niskich rat - dla osób prywatnych
To w zasadzie kredyt, ale działający na zasadach wynajmu długoterminowego. Dzięki niemu kierowca może wejść w posiadanie samochodu bez pierwszej wpłaty, może płacić bardzo niskie raty 0%. Może on także rozłożyć kredyt na 3 lub 4 lata, a po tym ma trzy wygodne sposoby na zakończenie umowy:
- zwrot samochodu do dealera
- spłata pozostałej wartości auta
- spłata pozostałej wartości auta w wygodnych ratach

Co najważniejsze korzystając z kredytu niskich rat nie spłacasz 100% wartości samochodu, ale np. 50% (w zależności od konfiguracji kredytu) - w ciągu 4 lat podobna będzie utrata wartości samochodu, który kupilibyśmy na własność. Po zakończeniu takiej umowy możesz wykupić auto za pozostałą wartość - masz wtedy jednak już 4 letnie auto - dlatego Skoda ma dla Ciebie rozwiązanie. Otrzymujesz gwarancje stałej wartości wykupu samochodu, masz więc pewność, że auto zostanie od Ciebie wykupione za ustalona na początku umowy wartość. Jeżeli byłbyś właścicielem samochodu, musiałbyś teraz główkować jak dobrze sprzedać auto, żeby nie stracić pieniędzy, robić zdjęcia, wystawiać oferty w internecie i spotykać się z kupcami. Tutaj masz to z głowy - oddajesz samochód i bierzesz kolejny, nowy z salonu podpisując nową umowę. W taki sposób nie masz na głowie spadku wartości auta i problemów z jego sprzedażą, w dodatku co 3-4 lata wymieniasz samochód na nowy. W zasadzie taki kredyt można traktować jako sposób na wynajem długoterminowy samochodu. Bierzemy samochód, użytkujemy go płacąc co miesiąc stały abonament (ratę kredytu), a po zakończeniu umowy oddajemy auto bez żadnych kosztów (pakiet ubezpieczenia dostajemy w cenie raty) i bierzemy nowe. Ile to kosztuje?


1. Skoda Fabia
- wartość samochodu 40 380 zł, brak wkładu własnego, 48 rat, limit kilometrów 20 tys./rocznie. W takiej konfiguracji miesięczna rata wynosi jedynie 653 złote. Po zakończeniu czteroletniej umowy, samochód wart będzie 19 140 złotych - możesz go wykupić i później sprzedać lub od razu oddać do salonu, bez żadnych komplikacji.
- wartość samochodu 40 380 zł, 20% wkładu własnego, 48 rat, limit kilometrów 10 tys./rocznie. W takiej konfiguracji miesięczna rata wynosi jedynie 419 złotych. Pozakończeniu czteroletniej umowy, pozostała do spłacenia wartość samochodu to 20 917 złotych - możesz go wykupić i później sprzedać lub od razu oddać do salonu, bez żadnych komplikacji.

2. Skoda Yeti Monte Carlo

- wartość samochodu 85 650 zł, brak wkładu własnego, 48 rat, limit kilometrów 20 tys./rocznie. W takiej konfiguracji miesięczna rata wynosi 1378 złotych. Po zakończeniu czteroletniej umowy, samochód wart będzie 39 125 złotych - możesz go wykupić i później sprzedać lub od razu oddać do salonu, bez żadnych komplikacji.
- wartość samochodu 85 650 zł, 20% wkładu własnego, 48 rat, limit kilometrów 10 tys./rocznie. W takiej konfiguracji miesięczna rata wynosi jedynie 938 złotych. Po zakończeniu czteroletniej umowy, pozostała do spłacenia wartość samochodu to 40 256 złotych - możesz go wykupić i później sprzedać lub od razu oddać do salonu, bez żadnych komplikacji.

Leasing - dla firm
Leasing niskich rat jest ofertą dla firm, która charakteryzuje się bardzo dużą elastycznością. Klient może wziąć samochód w leasing na okres 2-5 lat i dobrać do siebie wartość pierwszej wpłaty - może ona wynosić od 0% do 30% wartości samochodu. Tak samo jak osoba prywatna, także firma ma różne warianty zakończenia umowy. Może oddać samochód do dealera i wybrać kolejny, nowy z salonu na takich samych dogodnych warunkach, lub wykupić auto za pozostałą wartość i użytkować go lub sprzedać. Co ważne decyzja leasingowa wydawana jest najpóźniej w ciągu 90 minut, a wszystkie formalności załatwisz na miejscu, gdzie pomoże Ci doradca. Ile to kosztuje?


1. Skoda Fabia

- wartość samochodu netto 32 829 zł, 30% wkładu własnego, 24 raty, limit kilometrów 30 tys./rocznie. W takiej konfiguracji miesięczna rata wynosi netto 211 złote.
- wartość samochodu netto 32 829 zł, 0% wkładu własnego, 48 rat, limit kilometrów 20 tys./rocznie. W takiej konfiguracji miesięczna rata wynosi netto 468 złotych.

2. Skoda Yeti Monte Carlo
- wartość samochodu 69 634 zł, 30% wkładu własnego, 24 raty, limit kilometrów 30 tys./rocznie. W takiej konfiguracji miesięczna rata wynosi netto 590 złotych.
- wartość samochodu 69 634 zł, 0% wkładu własnego, 48 rat, limit kilometrów 20 tys./rocznie. W takiej konfiguracji miesięczna rata wynosi netto 1016 złotych.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda

Podobne wiadomości:

Skoda Karoq nagrodzona za design

Skoda Karoq nagrodzona za design

Aktualności 2017-10-16

Sportowa Skoda Karoq już za dwa lata

Sportowa Skoda Karoq już za dwa lata

Aktualności 2017-10-05

Komentuj:

autofan 2017-04-27

Leasing jest generalnie OK, można otrzymać już od pierwszego dnia prowadzenia DG. Nie bez znaczenia dla licznych przedsiębiorców jest i to, ze komornik nie może zająć leasingu - . ;-)

~lis662 2017-03-09

jeśli slysze leasing to z automatu polecam ludziom platformafinansowa.pl - lepszych warunkow leasingu nie widzialem i w sumie dzieki nim ruszylem ze swoim biznesem szybciej niz bym przypuszczal... zerknij sobie ;)

~Adam 2016-10-30

Osobiście jestem w 100 procentach za wynajmem długoterminowym. Mam skodę w Leasetake . Wiem ze to nie mercedes ale płacę znośnie miesięcznie i nie martwie się ubezpieczeniem czy awariami. A że nie będe miał auta na koniec. Jak się dobrze policzy to i tak wychodzi że jest taniej niż utrata wartości.

~rAlf 2016-10-12

Przybyłem. Zobaczyłem i .... Powiem szczeże że Leasetake ceny OK i może nawet bym brał ale brakuje wam wersji chybrydowych pojazdó. Dziś trzeba być EKO. Tanio to nie wszystko. ...

~Karoll 2016-10-03

Wynajem długoterminowy na świetnych warunkach. Nowe auto już od 313 zł netto miesięcznie. Więcej szczegółów na leasetake.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.