mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Sprowadzone auto koniecznie z dowodem rejestracyjnym

Sprowadzone auto koniecznie z dowodem rejestracyjnym

Ministerstwo Infrastruktury przypomina osobom nabywającym pojazdy z zagranicy o obowiązujących od 25 grudnia 2007 r. przepisach, zgodnie z którymi do rejestracji w naszym kraju sprowadzonego samochodu niezbędne jest przedłożenie wraz z wnioskiem dowodu rejestracyjnego, jeżeli pojazd był zarejestrowany.

Sprowadzone auto koniecznie z dowodem rejestracyjnym
Zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym obowiązek ten dotyczy pojazdów sprowadzonych z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), jeżeli pojazd zarejestrowany był w tym państwie.

Oznacza to, że nabywca kupując pojazd pochodzący z ww. państwa powinien zażądać od zbywcy pojazdu dowodu rejestracyjnego, jeżeli pojazd był zarejestrowany w tym państwie lub ubiegać się we właściwym organie rejestrującym pojazdy w państwie członkowskim o rejestrację pojazdu w celu eksportu pojazdu do innego państwa. Brak tego dokumentu jest bowiem podstawą do odmowy rejestracji pojazdu w Polsce.

Administracje państw członkowskich zobowiązane są do zapewnienia nabywcy pojazdu, wcześniej zarejestrowanego w danym kraju, dowodu rejestracyjnego w celu rejestracji tego pojazdu na terytorium innego państwa. W interesie więc nowego właściciela jest nabycie samochodu z dowodem rejestracyjnym oraz, przed nabyciem pojazdu, zapoznanie się ze stanem prawnym w zakresie dopuszczenia pojazdów do ruchu i wymaganych w związku z tym dokumentów.

Podobne wiadomości:

Przegląd płatny z góry od jesieni

Przegląd płatny z góry od jesieni

Finanse i prawo 2017-05-03

Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!

Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za...

Finanse i prawo 2018-01-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.