mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Sprowadzone auto koniecznie z dowodem rejestracyjnym

Sprowadzone auto koniecznie z dowodem rejestracyjnym

Ministerstwo Infrastruktury przypomina osobom nabywającym pojazdy z zagranicy o obowiązujących od 25 grudnia 2007 r. przepisach, zgodnie z którymi do rejestracji w naszym kraju sprowadzonego samochodu niezbędne jest przedłożenie wraz z wnioskiem dowodu rejestracyjnego, jeżeli pojazd był zarejestrowany.

Sprowadzone auto koniecznie z dowodem rejestracyjnym
Zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym obowiązek ten dotyczy pojazdów sprowadzonych z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), jeżeli pojazd zarejestrowany był w tym państwie.

Oznacza to, że nabywca kupując pojazd pochodzący z ww. państwa powinien zażądać od zbywcy pojazdu dowodu rejestracyjnego, jeżeli pojazd był zarejestrowany w tym państwie lub ubiegać się we właściwym organie rejestrującym pojazdy w państwie członkowskim o rejestrację pojazdu w celu eksportu pojazdu do innego państwa. Brak tego dokumentu jest bowiem podstawą do odmowy rejestracji pojazdu w Polsce.

Administracje państw członkowskich zobowiązane są do zapewnienia nabywcy pojazdu, wcześniej zarejestrowanego w danym kraju, dowodu rejestracyjnego w celu rejestracji tego pojazdu na terytorium innego państwa. W interesie więc nowego właściciela jest nabycie samochodu z dowodem rejestracyjnym oraz, przed nabyciem pojazdu, zapoznanie się ze stanem prawnym w zakresie dopuszczenia pojazdów do ruchu i wymaganych w związku z tym dokumentów.

Podobne wiadomości:

Bezpłatna historia sprowadzonego auta już działa

Bezpłatna historia sprowadzonego auta już...

Finanse i prawo 2017-12-19

Mniejsze tablice rejestracyjne będą legalne

Mniejsze tablice rejestracyjne będą legalne

Finanse i prawo 2017-08-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.