mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Straże miejskie bez fotoradarów. Posłowie z mandatami

Straże miejskie bez fotoradarów. Posłowie z mandatami

Premier Ewa Kopacz zapowiedziała wprowadzenie dość radykalnych zmian. Straże miejskie stracą prawo do wykorzystywania mobilnych fotoradarów, zaś posłowie będą płacić mandaty za wykroczenia drogowe.

Straże miejskie bez fotoradarów. Posłowie z mandatami
- Jeszcze w tej kadencji posłowie, którzy w tej chwili są chronieni immunitetem, będą odpowiadać i płacić za swoje wykroczenia drogowe - poinformowała Ewa Kopacz podczas konferencji prasowej w Kancelarii Premiera. Zapowiedziała także pozbawienie samorządów możliwości korzystania z mobilnych fotoradarów.

Ograniczenie immunitetu

- Na drogach nie może być równych i równiejszych – powiedziała Ewa Kopacz. - Jeszcze w tej kadencji opracowane zostaną regulacje umożliwiające przyjęcie mandatu karnego w przypadku popełnienia wykroczenia drogowego przez posłów i senatorów.

Straże miejskie i gminne bez fotoradarów mobilnych

Wśród zapowiedzianych zmian znalazło się ponadto odebranie uprawnień strażom miejskim i gminnym do kontroli prędkości za pomocą mobilnych fotoradarów.

Trójpak drogowy

Szefowa rządu zapowiedziała także intensywne prace nad ustawami zawartymi w tzw. trójpaku drogowym. Będzie to:
- Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 -2023, czyli 92,8 mld zł na 2.228 km dróg krajowych,
- Program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2020, czyli 5,5 mld zł dotacji na 11 000 km dróg lokalnych,
- Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych na drogach samorządowych na lata 2016-2020, czyli 200 mln zł dotacji na min. 400 zadań.

- Chodzi o to, by przyjąć zintegrowane podejście do bezpieczeństwa ruchu drogowego i inwestować w polską infrastrukturę – podsumowała premier Ewa Kopacz.
Tematy w artykule: mandaty fotoradary straż miejska

Podobne wiadomości:

Francja naliczy kierowcom punkty karne

Francja naliczy kierowcom punkty karne

Finanse i prawo 2016-12-27

Straż Miejska traci fotoradary

auto motor i sport 2015-08-02

Najwyższa Izba Kontroli dopatrzyła się wielu nieprawidłowości w korzystaniu z fotoradarów przez strażników miejskich. Funkcjonariusze mają stracić prawo do ich obsługi.

Komentuj:

~rex 2015-07-03

Szybciutko zabierać tym sztywniakom radary! Bo co oznacza opcja: nie wskazujesz kto jechał, płacisz tyle. Nie oznacza nic innego, tylko to co jest w tej całej zabawie najważniejsze! Dlaczego policjantowi nie mogę zapłacić i zapomnieć o sprawie?

~wielkopolski 2015-07-02

Wybory blisko więc trzeba rzucić jakąś kiełbasę wyborczą. Jak zwykle tylko zapowiedzi, projekty i plany a realia... i tak od lat siedmiu. Żądamy realizacji programu wyborczego PO z 2007 pod tytułem "Polska zasługuje na cud gospodarczy - by żyło się lepiej wszystkim"n... a nie tylko platformersom!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.