mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Straże miejskie bez fotoradarów. Posłowie z mandatami

Straże miejskie bez fotoradarów. Posłowie z mandatami

Premier Ewa Kopacz zapowiedziała wprowadzenie dość radykalnych zmian. Straże miejskie stracą prawo do wykorzystywania mobilnych fotoradarów, zaś posłowie będą płacić mandaty za wykroczenia drogowe.

Straże miejskie bez fotoradarów. Posłowie z mandatami
- Jeszcze w tej kadencji posłowie, którzy w tej chwili są chronieni immunitetem, będą odpowiadać i płacić za swoje wykroczenia drogowe - poinformowała Ewa Kopacz podczas konferencji prasowej w Kancelarii Premiera. Zapowiedziała także pozbawienie samorządów możliwości korzystania z mobilnych fotoradarów.

Ograniczenie immunitetu

- Na drogach nie może być równych i równiejszych – powiedziała Ewa Kopacz. - Jeszcze w tej kadencji opracowane zostaną regulacje umożliwiające przyjęcie mandatu karnego w przypadku popełnienia wykroczenia drogowego przez posłów i senatorów.

Straże miejskie i gminne bez fotoradarów mobilnych

Wśród zapowiedzianych zmian znalazło się ponadto odebranie uprawnień strażom miejskim i gminnym do kontroli prędkości za pomocą mobilnych fotoradarów.

Trójpak drogowy

Szefowa rządu zapowiedziała także intensywne prace nad ustawami zawartymi w tzw. trójpaku drogowym. Będzie to:
- Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 -2023, czyli 92,8 mld zł na 2.228 km dróg krajowych,
- Program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2020, czyli 5,5 mld zł dotacji na 11 000 km dróg lokalnych,
- Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych na drogach samorządowych na lata 2016-2020, czyli 200 mln zł dotacji na min. 400 zadań.

- Chodzi o to, by przyjąć zintegrowane podejście do bezpieczeństwa ruchu drogowego i inwestować w polską infrastrukturę – podsumowała premier Ewa Kopacz.
Tematy w artykule: mandaty fotoradary straż miejska

Podobne wiadomości:

Francja naliczy kierowcom punkty karne

Francja naliczy kierowcom punkty karne

Finanse i prawo 2016-12-27

Sygnalizatory-radary: Zobacz, gdzie je...

auto motor i sport 2015-05-15

W sumie rozlokowano 20 urządzeń rejestrujących kierowców, którzy przejeżdżają na czerwonym świetle. 14 z nich już działa, ale mają pojawić się kolejne. Zobacz, gdzie ustawiono radary-pułapki.

Komentuj:

~rex 2015-07-03

Szybciutko zabierać tym sztywniakom radary! Bo co oznacza opcja: nie wskazujesz kto jechał, płacisz tyle. Nie oznacza nic innego, tylko to co jest w tej całej zabawie najważniejsze! Dlaczego policjantowi nie mogę zapłacić i zapomnieć o sprawie?

~wielkopolski 2015-07-02

Wybory blisko więc trzeba rzucić jakąś kiełbasę wyborczą. Jak zwykle tylko zapowiedzi, projekty i plany a realia... i tak od lat siedmiu. Żądamy realizacji programu wyborczego PO z 2007 pod tytułem "Polska zasługuje na cud gospodarczy - by żyło się lepiej wszystkim"n... a nie tylko platformersom!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.