mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Trzeba oddać tablice!

Trzeba oddać tablice!

Od środy obowiązują zmienione przepisy rozporządzenia regulującego rejestrację samochodów. Zgodnie z nowymi zapisami przy rejestracji każdego samochodu, także sprowadzonego z zagranicy, niezbędne będzie oddanie tablic rejestracyjnych.

Zmienione rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów z dnia 28 kwietnia 2009 r. weszło w życie 3 czerwca 2009 r. Wraz z wnioskiem o rejestrację pojazdu i niezbędnymi dokumentami, konieczne będzie też oddanie do wydziału komunikacji dotychczasowych tablic rejestracyjnych. Obowiązek ten będzie tyczył się nie tylko aut wcześniej zarejestrowanych w kraju, ale również sprowadzonych z zagranicy.

W zasadzie jednak obowiązek ten będzie dość łatwy do obejścia. Rozporządzenie wprowadza bowiem możliwe wyjście z sytuacji, jeśli pojazd został sprowadzony już bez tablic (np. konieczny był ich zwrot w kraju poprzedniej rejestracji) lub zostały one np. skradzione. W takim przypadku właściciel auta musi do wniosku dołączyć stosowne oświadczenie opisujące zaistniałą sytuację.

Rozporządzenie reguluje także możliwość rejestracji oraz wyrejestrowania pojazdu przez organ rejestrujący drogą elektroniczną. Jednak te punkty rozporządzenia zaczną obowiązywać dopiero od 1 stycznia 2011 roku.

Podobne wiadomości:

Jedna tablica, wiele pojazdów - pomysł Liroya wraca

Jedna tablica, wiele pojazdów - pomysł Liroya...

Finanse i prawo 2017-04-25

Rząd zajął się propozycją zgłoszoną przez posła Piotra Liroya-Marca. Być może już niebawem nie trzeba będzie wymieniać tablic rejestracyjnych po zakupie używanego samochodu - będą one przypisane do kierowcy zamiast samochodu.

Bezpłatna historia sprowadzonego auta już działa

Bezpłatna historia sprowadzonego auta już...

Finanse i prawo 2017-12-19

Komentuj:

~sindbad 2009-06-12

Już widzę jak powstają przy wydziałach komunikacji punkty skupu złomu złomu aluminium. Właścicielem tych skupów będzie zapewnie żona starosty. I to wsztystko za przyzwoleniem ustawowym.

~putin 2009-06-11

ten minister to jakiś idiota, w każdym kraju oddaje się przecież tablice - tysiące oświadczeń papierów, niepotrzebnych nikomu idiotyzm!!!

~Tablica na stałe 2009-06-11

W Stanach ma się tablicę na stałe, Zmieniasz auto, odkręcasz tablice ze starego i przykręcasz do nowego. Jak masz dwa lub trzy auta to masz dwie lub trzy. I to jest Twoje . Na Amen.

~wkurzona:( 2009-06-11

Kradzież w biały dzień,normalka w naszym Kraju.Jak można oddać coś za co się zapłaciło, to niech zwrócą kasę albo przynajmniej większą część!!!Znowu kombinują jak więcej kasy przygarnąć dla siebie bo za mało na premie mają!!! A po za tym jak się kupi samochód z jednej miejscowości to po co zmieniać tablice, no tak przecież kasa się liczy bo trzeba im zapłacić. Ten kraj nigdy nie będzie normalny dopóki darmozjady nie wyginą bo nic mądrego jeszcze im się nie udało wymyślić!!!!

~hektor500 2009-06-11

juz dostali tablice płace za nie w niemczech po 120e i tapetuje sobie garaz juz je dostali napewno hehe złodzieje i tyle co to ma na celu pozyskanie złomu?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.