mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Ubezpieczenia komunikacyjne przyczyną skarg

Ubezpieczenia komunikacyjne przyczyną skarg

W pierwszym kwartale roku nasi rodacy najczęściej skarżyli się Rzecznikowi Ubezpieczonych na nieprawidłowości związane ze sferą ubezpieczeń komunikacyjnych. Zresztą jak co roku.

Ubezpieczenia komunikacyjne przyczyną skarg
W trzech pierwszych miesiącach 2011 roku - podobnie jak w minionych latach, najliczniejsza grupa skarg, odnosiła się do ubezpieczeń komunikacyjnych – 2160 skarg(56,4%). Wśród nich najwięcej spraw odnotowano na obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych – 1250 skarg (32,6%), oraz składki ubezpieczeniowe (466 skarg tj. 12,2%), gdzie ubezpieczający skarżyli się przede wszystkim na: występowanie tzw. podwójnego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych; wezwanie do zapłaty przez zakłądy ubezpieczeniowe przedawnionych składek ubezpieczeniowych lub ich rat wraz z odsetkami za zwłokę; problemy z uzyskaniem zwrotu niewykorzystanej części składki za OC komunikacyjne w następstwie zbycia pojazdu; wysokość składek, w tym na konstrukcję taryf składek.

Wysoka pozycja w zakresie liczebności skarg w grupie ubezpieczeń komunikacyjnych przypadła problemom odnoszącym się do ubezpieczeń autocasco – 389 spraw (10,1%). Ponadto część skarg dotyczyła Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, w tym najczęściej odmowy uznania w całości lub w części zasadności zgłaszanych roszczeń odszkodowawczych (17 skarg – 0,4%) oraz nakładania opłat tytułem niedopełnienia obowiązku zawarcia umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych (3 skargi – 0,1%).
 
Pozostałe wystąpienia skarżących w tej grupie spraw dotyczyły ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów – 26 skarg (0,7%), ubezpieczeń assistance – 6 skarg (0,2%) oraz ubezpieczenia Zielonej Karty – 3 skargi (0,1%).

Podobne wiadomości:

Sposób na tańsze ubezpieczenie OC

Sposób na tańsze ubezpieczenie OC

Finanse i prawo 2016-11-09

Komentuj:

~beznadzieja 2011-05-20

słabe towarzystwa ubezpieczeniowe są zmorą poszkodowanych nie ze swojej winy kierowców gdyż serwisy fabryczne nie respektują ich wyliczeń szkód OC jako śmiesznie małych i kierowca poszkodowny musi likwidować szkodę z polisy AC.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.