mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Ubezpieczenie OC w 2016 znów podrożeje. Dlaczego?

Ubezpieczenie OC w 2016 znów podrożeje. Dlaczego?

Nie mamy dobrych wiadomości w sprawie obowiązkowych ubezpieczeń OC. Przez najnowsze zmiany przepisów prawnych, które wymogły podniesienie jakości usług, polisy znów będą droższe.

Ubezpieczenie OC w 2016 znów podrożeje. Dlaczego?
Wybierając polisę OC zwykle skupiamy się na najtańszych wariantach. Wynika to wyłącznie z tego, że to nie my będziemy z niej korzystać, tylko osoba na której możemy wyrządzić szkodę. Takie zachowania konsumentów spowodowały, że pomiędzy firmami ubezpieczeniowymi rozpoczęły się wojny cenowe. Efektem tego było zaniżanie odszkodowań, na czym cierpiały osoby poszkodowane.

W ostatnim czasie wprowadzono jednak kilka zmian przepisów. Pierwsza to bezpośrednia likwidacja szkody. Dzięki takiemu mechanizmowi poszkodowany może zgłosić się do swojego ubezpieczyciela, który zajmie się całą procedurą i za jego pomocą likwidować szkodę. Taka zmiana wymusiła na firmach podniesienie jakości obsługi, a to z kolei przełożyło się na konieczność zrewidowania stawek składek ubezpieczeniowych. Szczególnie dla firm, które były do tej pory najtańsze na rynku.

Kolejnym uderzeniem były nowe przepisy wdrożone przez Komisję Nadzoru Finansowego. Ich celem było zmniejszenie przypadków nadużyć ze strony firm ubezpieczeniowych. Chodziło szczególnie o wyceny napraw, które do tej pory były mocno zaniżane. Firmy ubezpieczeniowe bardzo często proponowały wyceny na podstawie części zamienników lub znalezionych w internecie. Właścicielom uszkodzonych samochodów bardzo ciężko było otrzymać odszkodowanie z tytułu spadku wartości powypadkowego pojazdu.

Przedstawiciele firm ubezpieczeniowych tłumaczyli, że zmiany w przepisach nie wpłyną na wysokość składek, ale specjaliści wyliczyli, że w ciągu ostatniego roku OC podrożało w niektórych przypadkach nawet o 50 procent. Najbardziej podwyżkę odczują kierowy, którzy powodują szkody. Spowodowanie jednej stłuczki w roku sprawi, że składka podrożeje co najmniej o jedną trzecią. Jeżeli w krótkim czasie znów spowoduje szkody, cena składki za OC wzrośnie o kilkadziesiąt procent.

Dotychczas Polska była jednym z najtańszych krajów w Europie, jeśli chodzi o stawki ubezpieczeń. Miało to jednak przełożenie na jakości obsługi, gdzie wielu poszkodowanych zostało potraktowanych nieuczciwie.
Tematy w artykule: ubezpieczenie OC

Podobne wiadomości:

Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów

Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów

Finanse i prawo 2017-09-19

Sposób na tańsze ubezpieczenie OC

Sposób na tańsze ubezpieczenie OC

Finanse i prawo 2016-11-09

Komentuj:

~magdus 2017-10-31

Też mogę polecić kalkulator cuk. Dużo tańsze składki wylicza.

~ertt 2017-07-04

Najlepiej na kilku porównywarkach sprawdzić.Kalkulator cuk sporo TU porównuje.

~dariosss 2017-06-05

Dobre oferty ma Rankomat na swojej stronie -rankomat.pl. Warto tutaj sobie wklepać dane w formularz i sprawdzić. Na pewno przeglądając kilkadziesiąt ofert są większe szanse żeby znaleźć tanią składkę, niż decydując się na jakąś ofertę przeglądając wcześniej raptem dwie czy trzy. Z 10 minut tutaj trzeba na wszystko poświęcić, a już samą polisę to ja zamawiałem internetowo, więc szybko poszło.

~adam289 2016-08-25

Poszczęściło mi się i płacę wyjątkowo małe OC, dzięki temu że szukałem oferty przez porównywarkę. Ja akurat szukałem przez stronę rankomat.pl. Dużo ofert, łatwa obsługa, można w prostych kilku krokach wykupić sobie polisę online. Na pewno duża wygoda.

~Kaśka123 2016-03-21

No to dobry sposób by porównywać oferty. W jakiś sposób pewnie będzie sie można zabezpieczyć przed drogimi opłatami. Ja od kilku lat ubezpieczam sie w takiej multiagencji w zabrzu: http://silesiaubezpieczenia.pl/pakiet-ocac/ Jeśli chodzi o ubezpieczenia oc są bezkonkurencyjni.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.