Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Ubezpieczyciele więcej zarobili

Ubezpieczyciele więcej zarobili

Ponad 3 mld zł składki brutto zebrały łącznie zakłady ubezpieczeń z komunikacyjnego ubezpieczenia OC i AC w I kwartale 2009 r. Jest to wynik o 3 proc. wyższy niż zanotowany w I kwartale 2008 r.

Wzrost przypisu składki świadczy o tym, że firmy ubezpieczeniowe dobrze sobie radzą, pomimo niesprzyjających warunków gospodarczych. Oznacza również, że Polacy wciąż kupują ubezpieczenia komunikacyjne.

Wśród ubezpieczycieli komunikacyjnych szczególną uwagę zwraca Ergo Hestia, która w I kwartale br. miała 9,66 proc. udziałów w rynku komunikacyjnym. Do 2010 r. sopocki gracz ma zamiar zwiększyć swój udział do 10 proc. rynku komunikacyjnego. Pozycja Ergo Hestii nie wydaje się być zagrożona. Tym bardziej, że ubezpieczyciel ten zarówno w OC, jak i AC notuje niezmiennie wysoki wzrost.

Coraz większe znaczenie na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych mają także mniejsi gracze. Tutaj należy wspomnieć Generali, które zanotowało łączny wzrost w OC i AC na poziomie 26 proc. Dobrze radzą sobie również spółki z grupy VIG. Na prowadzenie wysuwa się Compensa, która w OC zebrała ponad 65 mln zł, w AC natomiast 58 mln zł. VIG może być również dumny ze swojej najmłodszej spółki – PZM. W omawianym okresie ubezpieczyciel ten zebrał w OC i AC łącznie prawie dwa i pół razy więcej składki – 50,99 mln zł, przy 22,36 mln zł przed rokiem.

Podobne wiadomości:

Tysiące Polaków jeździ bez OC

Tysiące Polaków jeździ bez OC

Finanse i prawo 2016-10-10

Dzięki UFG poznasz historię swojego ubezpieczenia

Dzięki UFG poznasz historię swojego...

Aktualności 2016-07-07

Komentuj:

~dziadek 2009-07-09

przybyło aut to i więcej zarobili, logiczne, nie ma czym się podniecać. Jakby tak porównać o ile procent wzrosla liczba samochodów na naszym rynku to można by takie wnioski wysuwać

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków
Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków
Wykonawca odcinka drogi ekspresowej S8 w woj. mazowieckim po wydaniu zgody przystąpił do prac na odcinku Przeszkoda – Paszków. W ramach tej inwestycji droga a Radziejowic do Paszkowa zostanie rozbudowana do parametrów trasy ekspresowej.