mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Ubezpieczyciele więcej zarobili

Ubezpieczyciele więcej zarobili

Ponad 3 mld zł składki brutto zebrały łącznie zakłady ubezpieczeń z komunikacyjnego ubezpieczenia OC i AC w I kwartale 2009 r. Jest to wynik o 3 proc. wyższy niż zanotowany w I kwartale 2008 r.

Wzrost przypisu składki świadczy o tym, że firmy ubezpieczeniowe dobrze sobie radzą, pomimo niesprzyjających warunków gospodarczych. Oznacza również, że Polacy wciąż kupują ubezpieczenia komunikacyjne.

Wśród ubezpieczycieli komunikacyjnych szczególną uwagę zwraca Ergo Hestia, która w I kwartale br. miała 9,66 proc. udziałów w rynku komunikacyjnym. Do 2010 r. sopocki gracz ma zamiar zwiększyć swój udział do 10 proc. rynku komunikacyjnego. Pozycja Ergo Hestii nie wydaje się być zagrożona. Tym bardziej, że ubezpieczyciel ten zarówno w OC, jak i AC notuje niezmiennie wysoki wzrost.

Coraz większe znaczenie na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych mają także mniejsi gracze. Tutaj należy wspomnieć Generali, które zanotowało łączny wzrost w OC i AC na poziomie 26 proc. Dobrze radzą sobie również spółki z grupy VIG. Na prowadzenie wysuwa się Compensa, która w OC zebrała ponad 65 mln zł, w AC natomiast 58 mln zł. VIG może być również dumny ze swojej najmłodszej spółki – PZM. W omawianym okresie ubezpieczyciel ten zebrał w OC i AC łącznie prawie dwa i pół razy więcej składki – 50,99 mln zł, przy 22,36 mln zł przed rokiem.

Podobne wiadomości:

Kary za brak OC w 2018 roku będą wyższe

Kary za brak OC w 2018 roku będą wyższe

Aktualności 2017-10-26

Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów

Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów

Finanse i prawo 2017-09-19

Komentuj:

~dziadek 2009-07-09

przybyło aut to i więcej zarobili, logiczne, nie ma czym się podniecać. Jakby tak porównać o ile procent wzrosla liczba samochodów na naszym rynku to można by takie wnioski wysuwać

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando