mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Ulga dla producentów biopaliw

Ulga dla producentów biopaliw

Sejm przegłosował na wczorajszym posiedzeniu nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, która wprowadza ulgę podatkową dla producentów biopaliw.

Ustawa, po przyjętych poprawkach Senatu, czeka teraz na podpis prezydenta i publikację w Dzienniku Ustaw. Najważniejsza poprawka Senatu dotyczy okresu, za który firmie przysługuje ulga podatkowa. Będą mogli z niej skorzystać także ci producenci, którzy rozpoczęli działalność pod koniec ubiegłego roku, ale ich rok podatkowy kończy się wraz z końcem 2007 r.

Według zmienionych przepisów rekompensata dla producentów biokomponentów będzie wynosić 19 procent nadwyżki kosztów wytworzenia biododatków nad kosztami wytworzenia innych paliw ciekłych o takiej samej wartości opałowej, którą będzie można odliczyć od podatku dochodowego. Kwotę tę będzie się wyliczać w oparciu o średnie ceny biokomponentów i paliw ciekłych.

Wprowadzona ulga będzie obowiązywać tylko do końca 2014 roku.

Czytaj także:
Jazda na biopaliwach (2007-07-26)

Będzie więcej biopaliw (2007-07-19)

Komentuj:

~Fili 2007-09-04

bez sensu dlaczego tylko do konca 2014... ktos postawi fabryke za 40mln pln i co...?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?