mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Ulga dla producentów biopaliw

Ulga dla producentów biopaliw

Sejm przegłosował na wczorajszym posiedzeniu nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, która wprowadza ulgę podatkową dla producentów biopaliw.

Ustawa, po przyjętych poprawkach Senatu, czeka teraz na podpis prezydenta i publikację w Dzienniku Ustaw. Najważniejsza poprawka Senatu dotyczy okresu, za który firmie przysługuje ulga podatkowa. Będą mogli z niej skorzystać także ci producenci, którzy rozpoczęli działalność pod koniec ubiegłego roku, ale ich rok podatkowy kończy się wraz z końcem 2007 r.

Według zmienionych przepisów rekompensata dla producentów biokomponentów będzie wynosić 19 procent nadwyżki kosztów wytworzenia biododatków nad kosztami wytworzenia innych paliw ciekłych o takiej samej wartości opałowej, którą będzie można odliczyć od podatku dochodowego. Kwotę tę będzie się wyliczać w oparciu o średnie ceny biokomponentów i paliw ciekłych.

Wprowadzona ulga będzie obowiązywać tylko do końca 2014 roku.

Czytaj także:
Jazda na biopaliwach (2007-07-26)

Będzie więcej biopaliw (2007-07-19)

Komentuj:

~Fili 2007-09-04

bez sensu dlaczego tylko do konca 2014... ktos postawi fabryke za 40mln pln i co...?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Amerykański oddział firmy J. D.  Power przygotował kolejny raport dotyczący postrzegania poszczególnych producentów samochodów przez lokalnych nabywców. Wyniki badania przeprowadzonego na terenie USA mocno zaskakują.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech