mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Unikalny system BIK Brokers

Unikalny system BIK Brokers

Czołowy polski broker ubezpieczeniowy - Bik Brokers, wprowadza na rynek autorski system wspomagania likwidacji szkód E-Bik. To pierwszy tego typu program w Polsce.

System wspomagania likwidacji szkód E-Bik to zintegrowany program do zarządzania informacją szkodową, oparty na zaawansowanej bazie danych i cyfrowym obiegu dokumentów. System jest narzędziem, ustanawiającym nową jakość przy obsłudze firmowych flot samochodowych.

"Proces likwidacji szkody jest skomplikowany. Bierze w niej udział wiele osób oraz instytucji, na przykład: właściciel auta, policja, zakład ubezpieczeń, warsztat, rzeczoznawca itd. Ich interesy bywają sprzeczne, a brak dopilnowania procedur może skutkować nie wypłaceniem odszkodowania. Problem ten narasta, gdy mamy do czynienia nie z jednym autem, ale z całą flotą" – mówi Roman Czarnowski, prezes Bik Brokers, firmy specjalizującej się w obsłudze ubezpieczeniowej flot samochodowych.

Za pomocą systemu broker jest w stanie prowadzić efektywną asystę szkodową, kontaktując się ze wszystkimi stronami procesu. "E-Bik jest programem, który wymusza systematyczne, planowe działania. Na bieżąco jesteśmy w stanie śledzić na jakim etapie znajduje się proces odszkodowawczy i po czyjej stronie pojawiają się ewentualne opóźnienia w składaniu dokumentów. Dzięki systemowi mamy również możliwość kierować auta do wybranych, pewnych warsztatów samochodowych i ściśle przewidywać czas ich naprawy" – mówi Roman Czarnowski.

Dzięki systemowi firmy zarządzające pojazdami firmowymi mogą analizować aktualny stan floty, a także profilować dane pod kątem: użytkowników (np. grupa handlowców), marki, modelu pojazdów. System pozwala zatem na optymalizację kosztów zarządzania flotą i analizę strategii ubezpieczeniowej.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.