mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Używane auta z UE jeszcze tańsze

Używane auta z UE jeszcze tańsze

Dziś wchodzi w życie rozporządzenie MF obniżające stawki podatku akcyzowego na używane auta sprowadzane z terenu innych państw członkowskich.

Rozporządzenie MF z dnia 10 listopada zmieniające rozporządzenie w sprawie obniżenia stawek podatku akcyzowego (Dz.U. 2006 nr 210 poz. 1551), które obowiązuje od 1 grudnia, pozostawia tylko dwie stawki akcyzy uzależnione od pojemności skokowej silnika - do 2000 cm sześcienych akcyza wynosi 3,1 procent, zaś powyżej tej pojemności 13,6 proc. Stawki akcyzy będą więc identyczne, jak w przypadku zukupu nowych aut na terenie kraju.
 
Jeśli ktoś jednak sprowadził auto przed tym terminem będzie zobowiązany do zapłaty akcyzy według starych zasad. Stawka akcyzy uzależniona była od pojemności silnika oraz od wieku auta. Maksymalna stawka wynosiła aż 65 proc. wartości auta.
 
Czytaj także:

Od grudnia zmieniona akcyza! (2006-11-10)

Nie ma mowy o podwójnej akcyzie (2006-10-02)

 


Podobne wiadomości:

Od grudnia zmieniona akcyza!

Od grudnia zmieniona akcyza!

Finanse i prawo 2006-11-10

Nie ma mowy o podwójnej akcyzie

Nie ma mowy o podwójnej akcyzie

Finanse i prawo 2006-10-02

Komentuj:

~olo 2006-12-04

jeszcze więcej będziemy ściągać samochodów, dzieki naszemu państwu. Każdy będzie miał samochód, a rząd wprowadzi podwyżkę akcyzy na paliwo.

~Podpis: 2006-12-02

Najgorzej mają dealerzy nowych samochodów. Ale czy to naprawdę wina importu? Spróbuj kupić od ręki nowego civica.... nie ma! dlaczego? Bo to dobry samochód za dobre (choć nieco za duże) pieniądze i popyt przewyższa podaż - i tak jest w całej europie. Za to jak się wciska klientowi coś co spędza więcej czasu w serwisie niż na drodze, do tego utrata wartości jest potworna to nie ma się co dziwić, że nikt tego nie kupi (patrz dealerzy niektórych marek zawodzący, że nic się nie sprzedaje....)

~Podpis: 2006-12-02

Nie zupełnie leos. Wiekszość tych samochodów nie jest w tak złym stanie jak wyeksploatowane trupy polonezów czy golfów sprowadzonych w latach dziewięćdziesiątych. Zresztą dzięki importowi tanich samochodów spadła plaga kradzieży na części, a sprawny samochód można kupić za dwie średnie krajowe. Ważne żeby stacje przeglądów okresowych nie przepuszczały złomu, bo dziś za "włapkę" przepuszczą nawet przystanek autobusowy.... Poza tym złom jest w cenie, huty skupią, zarobią też skupujący i segregujący złom. Gospodarka się kręci. Czy cierpi środowisko? Pewnie tak, ale nie dlatego, że to złomy. Zastępując rozklekotane kredensy, maluchy (a jest tego poza dużymi miastami jeszcze sporo) na pewno nie pogorszą nam stanu środowiska. Powiem więcej, tanie samochody są ważne dla dojeżdżających do pracy (np. w W-wie wiele osób pracujących na budować dojeżdża wiele km) - te przerobione na gaz stare kadety i eskorty zastąpiły niefunkcjonalne PKSy i wycofane połączenia kolejowe.... cdn.

~leos 2006-12-01

brawo rząd, zamiast ograniczac naplyw uzywanych kolejny raz otwieracie furtke dla importerow i znowu zaleje nas fala zlomu, a ze tam kiedys wprowadzony bedize podatek ekologiczny to juz musztarda po obiedzie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.