mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > VB Leasing "na piątkę"

VB Leasing "na piątkę"

VB Leasing jako jedyna spółka z dziesięciu największych firm leasingowych w Polsce utrzymała sprzedaż na poziomie z roku 2008, umacniając swoją pozycję rynkową.

Ubiegłoroczny wynik sprzedaży VB Leasing to 11.482 umów o wartości 1.263 mln zł. Uzyskanie tak dobrego rezultatu w roku "kryzysowym”" było możliwe dzięki podjęciu szeregu działań.

- W trudnych chwilach dla polskich przedsiębiorców zdecydowaliśmy się na otwartość i udostępnienie finansowania w możliwie największym zakresie. – podkreśla Krzysztof Famulski członek zarządu VB Leasing Polska SA. – Wprowadzaliśmy zmiany usprawniające procedury oraz nowe produkty łatwo dostępne i atrakcyjne finansowo.

Strategia niezamykania się na branżę transportową i uruchomienie programu Wielton Finance, realizowanego wspólnie z największym polskim producentem naczep i przyczep - firmą Wielton SA zaowocowała na koniec 2009 r. najlepszymi w branży wynikami w sprzedaży leasingu ciągników siodłowych (197,06 mln zł) oraz naczep i przyczep (136,22 mln zł).
 
Mimo trudnej sytuacji na rynku motoryzacyjnym i burzy wokół prawa do pełnego odliczenia podatku VAT przy zakupie tzw. samochodów z "kratką" wzrosło zapotrzebowanie na samochody dostawcze o masie do 3,5 t. W przypadku VB Leasing w odniesieniu do 2008 r. był to wzrost o blisko 64 proc.

- Wyniki naszej spółki pokazują, że nie dla wszystkich gałęzi gospodarki miniony rok był czasem spowolnienia. Nie zmienia to faktu, że w roku 2009 z uwagi na kryzys zmalało zainteresowanie leasingiem aut osobowych. – zaznacza Krzysztof Famulski. – Nasza spółka podobnie jak cała branża odnotowała spadki w tym segmencie.

Plan sprzedaży VB LEeasing na 2010 rok zakłada umiarkowany wzrost. - Szacujemy, że wartość ruchomości oddanych w leasing wyniesie 1.293 mln zł, co w  przełożeniu na nowe umowy dać powinno około 11.850 kontraktów - mówi Krzysztof Famulski.
Tematy w artykule: leasing finanse rynek polski

Podobne wiadomości:

Wynajem zamiast kupna pojazdu

Wynajem zamiast kupna pojazdu

Finanse i prawo 2016-02-01

Nowa Skoda za 1 procent miesięcznie

Nowa Skoda za 1 procent miesięcznie

Finanse i prawo 2016-02-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.