mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > VB Leasing "na piątkę"

VB Leasing "na piątkę"

VB Leasing jako jedyna spółka z dziesięciu największych firm leasingowych w Polsce utrzymała sprzedaż na poziomie z roku 2008, umacniając swoją pozycję rynkową.

Ubiegłoroczny wynik sprzedaży VB Leasing to 11.482 umów o wartości 1.263 mln zł. Uzyskanie tak dobrego rezultatu w roku "kryzysowym”" było możliwe dzięki podjęciu szeregu działań.

- W trudnych chwilach dla polskich przedsiębiorców zdecydowaliśmy się na otwartość i udostępnienie finansowania w możliwie największym zakresie. – podkreśla Krzysztof Famulski członek zarządu VB Leasing Polska SA. – Wprowadzaliśmy zmiany usprawniające procedury oraz nowe produkty łatwo dostępne i atrakcyjne finansowo.

Strategia niezamykania się na branżę transportową i uruchomienie programu Wielton Finance, realizowanego wspólnie z największym polskim producentem naczep i przyczep - firmą Wielton SA zaowocowała na koniec 2009 r. najlepszymi w branży wynikami w sprzedaży leasingu ciągników siodłowych (197,06 mln zł) oraz naczep i przyczep (136,22 mln zł).
 
Mimo trudnej sytuacji na rynku motoryzacyjnym i burzy wokół prawa do pełnego odliczenia podatku VAT przy zakupie tzw. samochodów z "kratką" wzrosło zapotrzebowanie na samochody dostawcze o masie do 3,5 t. W przypadku VB Leasing w odniesieniu do 2008 r. był to wzrost o blisko 64 proc.

- Wyniki naszej spółki pokazują, że nie dla wszystkich gałęzi gospodarki miniony rok był czasem spowolnienia. Nie zmienia to faktu, że w roku 2009 z uwagi na kryzys zmalało zainteresowanie leasingiem aut osobowych. – zaznacza Krzysztof Famulski. – Nasza spółka podobnie jak cała branża odnotowała spadki w tym segmencie.

Plan sprzedaży VB LEeasing na 2010 rok zakłada umiarkowany wzrost. - Szacujemy, że wartość ruchomości oddanych w leasing wyniesie 1.293 mln zł, co w  przełożeniu na nowe umowy dać powinno około 11.850 kontraktów - mówi Krzysztof Famulski.
Tematy w artykule: leasing finanse rynek polski

Podobne wiadomości:

Nowa Skoda za 1 procent miesięcznie

Nowa Skoda za 1 procent miesięcznie

Finanse i prawo 2016-02-24

Wynajem zamiast kupna pojazdu

Wynajem zamiast kupna pojazdu

Finanse i prawo 2016-02-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut
Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut
Instytut SAMAR donosi, że rynek nowych samochodów w Polsce cały czas rośnie. Wszystko wskazuje na to, że prognozowana sprzedaż na koniec roku, czyli 490 tys. samochodów, jest jak najbardziej realna do osiągnięcia.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech