mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > VB Leasing w Rosji

VB Leasing w Rosji

VB Leasing International, obecny na polskim rynku od 2000 r., wchodzi na kolejny, dziesiąty już rynek Europy Środkowowschodniej.

W kwietniu 2005 r. VB Leasing International rozpoczyna działalność leasingową w Rosji. Spółka joint venture z siedzibą w Moskwie powstała dzięki współpracy z partnerami rosyjskimi, do których należy 24,8% udziałów.

Utworzenie rosyjskiej spółki leasingowej jest kontynuacją dotychczasowych działań VB Leasing International prowadzonych zgodnie z hasłem: "myśl globalnie, działaj lokalnie". Rosyjska spółka VB Leasing International jest jedną z pierwszych firm leasingowych oferujących na rynku rosyjskim leasing samochodów osobowych, pojazdów używanych oraz maszyn budowlanych.

Zdaniem przedstawicieli holdingu, lokalny udziałowiec spółki jest gwarantem jej optymalnego wejścia na rynek, a potencjał rynku rosyjskiego (145 mln mieszkańców) powinien zapewnić sukces nowemu przedsięwzięciu. Obecnie w Rosji zarejestrowanych jest 22 mln samochodów, co pod względem wielkości czyni z tego kraju siódmy w świecie rynek motoryzacyjny. Jednak na 1000 mieszkańców przypada tylko 150 pojazdów (dla porównania - wskaźnik motoryzacji w Polsce w 2004 r. wyniósł 312 aut/ 1000 mieszkańców). W najbliższych latach można więc oczekiwać w Rosji znacznego wzrostu popytu na samochody. Sam okręg moskiewski liczy ok. 13 mln mieszkańców, których roczny średni dochód dorównuje dochodom mieszkańców Czech.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.