mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Wicepremier Pawlak: leasing dla każdego

Wicepremier Pawlak: leasing dla każdego

- Proponujemy przełom w dziedzinie leasingu w Polsce - dajemy Polakom możliwość skorzystania z leasingu konsumenckiego. Od 1 lipca każdy będzie mógł wyleasingować np. samochód - powiedział wicepremier Waldemar Pawlak.

Wicepremier Pawlak: leasing dla każdego
Możliwość korzystania z leasingu konsumenckiego wprowadzi przygotowana przez MG ustawa o ograniczeniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców.

- Dotychczas ze względu na wątpliwości prawne leasing był dostępny tylko dla firm – wyjaśnił wicepremier Pawlak.  – Natomiast w krajach UE udział leasingu konsumenckiego w całej branży wynosi nawet 30 proc. – dodał.

Dzięki nowym przepisom konsumenci zyskają atrakcyjną alternatywę wobec tradycyjnych kredytów. - Zamiast zadłużać się na zakup samochodu, możemy go wyleasingować, a po trzech latach zamienić na nowy model bez dodatkowych kosztów – podkreśla wicepremier Pawlak.

Dzięki uproszczonym procedurom, mniejszej liczbie wymaganych dokumentów i formalności, zawarcie umowy leasingowej trwa o wiele krócej niż w przypadku otrzymania kredytu bankowego. Ponadto, umowę taką można zakończyć w dowolnym momencie.

W opinii resortu gospodarki leasing konsumencki wpłynie na wzrost popytu na różne artykuły m.in. RTV, AGD, sprzęt komputerowy i przede wszystkim na samochody osobowe. Przyczyni się to do zwiększenia wpływów do budżetu oraz pomoże odmłodzić park samochodowy wykorzystywany w  Polsce.

Przepisy ustawy z dnia 25 lutego 2011 r. o ograniczeniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców, które dotyczą leasingu konsumenckiego, wejdą w życie 1 lipca 2011 r.
Tematy w artykule: MG leasing Waldemar Pawlak

Podobne wiadomości:

Mercedes SLS AMG – w wersji cabrio,...

auto motor i sport 0000-00-00

Wynajem zamiast kupna pojazdu

Wynajem zamiast kupna pojazdu

Finanse i prawo 2016-02-01

Komentuj:

~ANTYPSL 2011-05-18

NIE WIEŻĘ W DZIAŁANIA REFORMATOŁA WSIOKA PAWLAKA, PRZYSPAWANEGO DO KASY PAŃSTWOWEJ=BUDŻETOWEJ OD 20 LAT TFU DEMOKRACJI W RP!!W OGÓLE JAK WIDZĘ TEGO GOŚCIA TO MNIE COŚ BIERZE!!ZRESZTĄ TA FORMACJA PSL TO PORAŻKA!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.