mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Więcej dostajemy z ubezpieczeń komunikacyjnych

Więcej dostajemy z ubezpieczeń komunikacyjnych

Jak podaje Polska Izba Ubezpieczeniowa rośnie wartość wypłaconych świadczeń z ubezpieczeń OC oraz AC, choć jednocześnie składki ubezpieczeniowe pozostają na podobnym poziomie.

Ubezpieczyciele wypłacają coraz więcej odszkodowań i świadczeń z tytułu ubezpieczeń komunikacyjnych. Na koniec I połowy br. wypłaty z OC posiadaczy pojazdów mechanicznych wzrosły w porównaniu z I półroczem 2008 r. o 382 mln zł, do 2,4 mld zł. Z kolei w dobrowolnych ubezpieczeniach autocasco wzrost wyniósł 374 mln zł, do 1,9 mld zł.

Mimo że kwota wypłacanych odszkodowań i świadczeń rośnie, wysokość średniej składki zarówno w OC, jak i AC od lat pozostaje na niemal niezmienionym poziomie. W latach 2006-2008 r. wzrosła jedynie o 8 proc. w OC i 6 proc. w AC. Odpowiada to poziomowi inflacji w tym samym okresie. W ubiegłym roku średnia składka w OC wyniosła 408 zł, a w autocasco 1.137 zł.

Na znaczne zniżki składki mogą liczyć kierowcy, którzy jeżdżą najbezpieczniej. To właśnie ta grupa klientów jest najbardziej premiowana przez ubezpieczycieli.

Podobne wiadomości:

YU! - sposób na tańsze OC

YU! - sposób na tańsze OC

Finanse i prawo 2017-01-27

Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu

Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz...

Finanse i prawo 2018-05-15

Komentuj:

~albercik 2009-10-29

takie mądre rady chychak to zachowaj dla si3bi3

~greek 2009-10-28

No niby dostajemy więcej ale co z tego jak co poniektóre towarszystwa prowadzą swoje dziwne badania statystyczne...i tak też dochodzą do wnisoku ,że np. kobiety muszą płacić większą składke ;] miałem już tak w poprzednich ,że szkody przez rzeczonznawce nie zostału uznane, chociaż się należało. Dlatego jestem wyczulony na ubezpieczycieli. Miałem już w pzu, link4 a teraz mam w avivie, stłuczki co prawda nie miałem jeszcze, ale przynajmniej składka przyzwoita. Zawsze tak jest ,że póki się afery nie zrobi to nic się samo nie doprowadzi do porządku.

~chychak 2009-10-26

nie chcesz nie kupuj polisy AC ;))

~Mistrzu 2009-10-23

"Na znaczne zniżki składki mogą liczyć kierowcy, którzy jeżdżą najbezpieczniej. To właśnie ta grupa klientów jest najbardziej premiowana przez ubezpieczycieli." - No jasne! Zwłaszcza, gdy jest to młody kierowca poniżej 25-ego roku życia i najlepiej, gdy ma auto z salonu. Za takie ubezpieczenie klient będzie zmuszony zapłacić od ok. 2 500 zł do ok. 3 000 zł (pamiętajmy, że kupując nowe auto i ubezpieczając je w firmie ubezpieczeniowej, która podpisaną ma umowę ze sprzedawcą, kupujący dostaje upust. W przeciwnym wypadku kupując auto za ok. 50 000 zł i nie spełniając sztucznie wymyślonych wymogów ubezpieczalni (mam na myśli wiek kierowcy), ubezpieczenie OC + AC wyniesie coś powyżej 5 000 zł). No takich klientów, co tylko dają zarobić, a w zamian nic nie wołają, ze świecą szukać...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.