mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Wieloletnie ubezpieczenie komunikacyjne

Wieloletnie ubezpieczenie komunikacyjne

Współpraca koncernu General Motors i PZU zaowocowała innowacyjnym pakietem: kredyt i długookresowe ubezpieczenie.

1 sierpnia 2005 roku GMAC Bank - bank samochodowy związany z koncernem General Motors - jako pierwszy na polskim rynku wprowadził do swojej oferty wieloletnie ubezpieczenie komunikacyjne. Każdy klient, który kupi auto na kredyt GMAC Banku może jednocześnie zawrzeć umowę na ubezpieczenie wieloletnie (AC/NW/Assistance Polska) i włączyć jego koszt do wartości kredytu. W ten sposób klient otrzymuje gwarancję niezmienności stawki na okres ubezpieczenia wieloletniego. Nowa oferta GMAC Banku to kontynuacja przyjętej strategii banku zakładającej ścisłą współpracę i wsparcie sprzedaży dealerów marek General Motors.

Co ciekawe, oferta ubezpieczeniowa skierowana jest do nabywców zarówno aut nowych, jak i używanych kupowanych w autoryzowanych sieciach dealerskich Opel, Chevrolet i SAAB, którzy zdecydują się na kredyt samochodowy w GMAC Banku. Ubezpieczenie można wykupić na okres od dwóch do pięciu lat, przy czym wartość składki jest zawsze rozkładana na dogodne raty w kredycie.

Okres na jaki klient wykupuje ubezpieczenie może być krótszy niż okres kredytu, wówczas składka miesięczna będzie niższa. W razie wcześniejszej sprzedaży auta, klient może liczyć na zwrot pozostałej składki. Jedynym ograniczeniem ochrony wieloletniej jest wiek auta - ostatni rok ochrony nie może wykraczać poza ósmy rok eksploatacji pojazdu. Przy zakupie auta u dealera klient może również wykupić ubezpieczenie OC, jednak zgodnie z przepisami musi ono zostać zawarte na rok, oczywiście z możliwością odnowienia na kolejne lata na atrakcyjnych warunkach również u dealera General Motors.

"Nową, rewolucyjną na rynku polskim ofertę przygotowaliśmy przede wszystkim z myślą o naszych klientach, ale także z myślą o dealerach marek General Motors: Opla, Chevroleta i SAABa. Pakiet GMAC-PZU poszerzy ich ofertę czyniąc ją jeszcze bardziej atrakcyjną dla klienta - mówi Andrzej Jakubowski, Prezes GMAC Bank Polska S.A. - Podstawową korzyścią dla klienta z zakupu wieloletniego ubezpieczenia komunikacyjnego jest pewność, że z roku na rok nie będzie płacił więcej za ubezpieczenie swojego auta. Dodatkowo składka, która często bywa poważnym obciążeniem finansowym, zostanie rozłożona na raty wliczone do comiesięcznych rat kredytu" - dodaje Andrzej Jakubowski.

Zakres ryzyk objętych pakietem GMAC-PZU:
- Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych (OC) - gotówka
- Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych w ruchu zagranicznym (ZK) - bezpłatnie
- Ubezpieczenie autocasco w ruchu krajowym i zagranicznym (AC) - kredyt
- Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NW) - kredyt
- Ubezpieczenie Assistance Polska na terytorium RP (Assistance Polska) - kredyt

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.