mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Wieloletnie ubezpieczenie komunikacyjne

Wieloletnie ubezpieczenie komunikacyjne

Współpraca koncernu General Motors i PZU zaowocowała innowacyjnym pakietem: kredyt i długookresowe ubezpieczenie.

1 sierpnia 2005 roku GMAC Bank - bank samochodowy związany z koncernem General Motors - jako pierwszy na polskim rynku wprowadził do swojej oferty wieloletnie ubezpieczenie komunikacyjne. Każdy klient, który kupi auto na kredyt GMAC Banku może jednocześnie zawrzeć umowę na ubezpieczenie wieloletnie (AC/NW/Assistance Polska) i włączyć jego koszt do wartości kredytu. W ten sposób klient otrzymuje gwarancję niezmienności stawki na okres ubezpieczenia wieloletniego. Nowa oferta GMAC Banku to kontynuacja przyjętej strategii banku zakładającej ścisłą współpracę i wsparcie sprzedaży dealerów marek General Motors.

Co ciekawe, oferta ubezpieczeniowa skierowana jest do nabywców zarówno aut nowych, jak i używanych kupowanych w autoryzowanych sieciach dealerskich Opel, Chevrolet i SAAB, którzy zdecydują się na kredyt samochodowy w GMAC Banku. Ubezpieczenie można wykupić na okres od dwóch do pięciu lat, przy czym wartość składki jest zawsze rozkładana na dogodne raty w kredycie.

Okres na jaki klient wykupuje ubezpieczenie może być krótszy niż okres kredytu, wówczas składka miesięczna będzie niższa. W razie wcześniejszej sprzedaży auta, klient może liczyć na zwrot pozostałej składki. Jedynym ograniczeniem ochrony wieloletniej jest wiek auta - ostatni rok ochrony nie może wykraczać poza ósmy rok eksploatacji pojazdu. Przy zakupie auta u dealera klient może również wykupić ubezpieczenie OC, jednak zgodnie z przepisami musi ono zostać zawarte na rok, oczywiście z możliwością odnowienia na kolejne lata na atrakcyjnych warunkach również u dealera General Motors.

"Nową, rewolucyjną na rynku polskim ofertę przygotowaliśmy przede wszystkim z myślą o naszych klientach, ale także z myślą o dealerach marek General Motors: Opla, Chevroleta i SAABa. Pakiet GMAC-PZU poszerzy ich ofertę czyniąc ją jeszcze bardziej atrakcyjną dla klienta - mówi Andrzej Jakubowski, Prezes GMAC Bank Polska S.A. - Podstawową korzyścią dla klienta z zakupu wieloletniego ubezpieczenia komunikacyjnego jest pewność, że z roku na rok nie będzie płacił więcej za ubezpieczenie swojego auta. Dodatkowo składka, która często bywa poważnym obciążeniem finansowym, zostanie rozłożona na raty wliczone do comiesięcznych rat kredytu" - dodaje Andrzej Jakubowski.

Zakres ryzyk objętych pakietem GMAC-PZU:
- Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych (OC) - gotówka
- Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych w ruchu zagranicznym (ZK) - bezpłatnie
- Ubezpieczenie autocasco w ruchu krajowym i zagranicznym (AC) - kredyt
- Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NW) - kredyt
- Ubezpieczenie Assistance Polska na terytorium RP (Assistance Polska) - kredyt

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.