mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Wymiana prawa jazdy do 30 czerwca

Wymiana prawa jazdy do 30 czerwca

Już niecałe cztery i pół miesiąca pozostało kierowcom na dokonanie wymiany dokumentu prawa jazdy. Ostateczny termin wymiany upływa 30 czerwca 2006 roku.

Wymiana dotyczy dokumentu prawa jazdy wydanego w okresie od dnia 1 maja 1993 r. do dnia 30 czerwca 1999 r. oraz wydane po dniu 1 lipca 1999 r. na blankietach papierowych. Kwestię tą ustaliło Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 29 kwietnia 2002r. w sprawie wymiany praw jazdy (Dz.U.02.69.640). Zgodnie z rozporządzeniem Wydział Komunikacji ma 30 dni na wydanie nowego dokumentu.

Kierowca, który nie wymieni starego prawa jazdy we wskazanym terminie nie straci posiadanych uprawnień do kierowania pojazdami. Nie będzie się on jednak mógł posługiwać tym prawem jazdy, ponieważ straci ono ważność i do momentu wydania nowego dokumentu nie będzie mógł prowadzić pojazdu na podstawie starego (nieważnego już) prawa jazdy.

Przypominamy, że przepisy zezwalają na złożenie wniosku o wymianę prawa jazdy także za pośrednictwem poczty. Odbiór nowego dokumentu powinien nastąpić osobiście w celu unieważnienia posiadanego dotychczas prawa jazdy. Koszt wymiany wynosi 71 PLN.
W celu otrzymania prawa jazdy należy złożyć: wniosek, dowód uiszczenia opłaty za wydanie prawa jazdy w wysokości 71 zł, fotografię o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, kserokopię posiadanego prawa jazdy.

Komentuj:

~Cobra 2006-07-15

nie musisz od nowa robić prawka, ale musisz je wymienić na nowe. termin wymiany chyba nie jest ściśle sprecyzowany, więc nie musisz go wymieniać w trybie natychmiastowym. koszty będą zwiąane tyklo z opłatami za nowe prawo jazdy - ok.75zł

~jarek 2006-07-11

nie wymienilem prawa jazdy bo nie mam samochodu czy teraz bede musial na nowo robic ijeszcze raz placic???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.