Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Wyniki GMAC Banku po III kwartale

Wyniki GMAC Banku po III kwartale

W III kwartale 2003 roku GMAC Bank podpisał 2172 umowy kredytowe na łączną kwotę 60 742 592 PLN.

W I półroczu 2003 roku wszystkie banki samochodowe odnotowały wzrost liczby zawieranych umów kredytowych, co świadczy o ciągłym rozwoju rynku motoryzacyjnego w Polsce. Coraz większa liczba kredytów samochodowych sprzedawanych w Polsce wiąże się bezpośrednio ze wzrostem sprzedaży aut. Przypomnijmy, że w ciągu trzech kwartałów tego roku sprzedano w Polsce o 11,8% więcej samochodów niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Wyniki GMAC Banku za III kwartał oznaczają ponad 44% wzrost liczby udzielonych kredytów w porównaniu z analogicznym okresem w 2002 roku.
GMAC Bank Polska S.A. to bank związany kapitałowo z General Motors Acceptance Corporations. GMAC wszedł na polski rynek w 1996 roku poprzez zakup akcji Polbank S.A. W 1997 roku zmieniono nazwę na Opel Bank S.A. Pod obecną nazwą GMAC Bank Polska S.A. funkcjonuje od sierpnia 2001 roku. GMAC Bank Polska S.A. jest oficjalnym partnerem sieci dealerskiej firmy Opel. Specjalizuje się w kredytach na detaliczny i hurtowy zakup samochodów nowych i używanych wszystkich marek. Inne usługi oferowane przez bank to ubezpieczenia kredytów oraz komercyjne usługi finansowe. W 2002 roku GMAC Bank Polska S.A. udzielił ponad 6 000 kredytów. Udział banku w sprzedaży wszystkich samochodów marki Opel wyniósł w 2002 roku 25%. W czerwcu br. GMAC Bank podpisał jubileuszową, 50 000. umowę kredytową.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe?
Jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe?
Sprawne hamulce zawsze są podstawą bezpiecznej jazdy samochodem. Dlatego kierowca szczególną uwagę powinien zwrócić na układ hamulcowy, by utrzymywać go w dobrej kondycji. Gdy przyjdzie moment, w który należy wyminięć jego elementy do warto wiedzieć jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe.