mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Zmiana zasad czasowego wycofania pojazdów z eksploatacji

Zmiana zasad czasowego wycofania pojazdów z eksploatacji

12 maja br. weszły w życie zmienione przepisy rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie czasowego wycofania pojazdów z ruchu określające wysokości opłat w zależności od okresu wycofania pojazdu z ruchu.

Z dniem ogłoszenia tj. w dniu 12 maja 2010 r. weszły w życie przepisy rozporządzenia Ministra Infrastruktury zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego wycofania pojazdów z ruchu (Dz. U. Nr 79, poz. 524) określające wysokości opłat w zależności od okresu wycofania pojazdu z ruchu.

Rozporządzenie zostało wydane w związku z potrzebą dostosowania przepisów do zmian w przepisach ustawy Prawo o ruchu drogowym. Zmiana art. 78a ust. 4 ustawy Prawo o ruchu drogowym wprowadza wydłużenie do 24 miesięcy okresu, na który pojazd może być czasowo wycofany z ruchu. Jednocześnie wprowadza możliwość przedłużenia tego terminu z zastrzeżeniem, że łączny okres wycofania pojazdu z ruchu nie może przekraczać 48 miesięcy, licząc od dnia wydania decyzji o jego czasowym wycofaniu. Wysokość maksymalnej opłaty za wycofanie pojazdu z ruchu pozostała bez zmian i wynosi 150 zł.

Przedmiotowe rozporządzenie pozostawia na dotychczasowym poziomie 80,00 zł, wysokość opłaty za decyzję o czasowym wycofaniu pojazdu z ruchu na okres 2 miesięcy. Zmianie uległo rozłożenie opłaty za kolejne miesiące czasowego wycofania pojazdów z ruchu, w taki sposób, aby następowało sukcesywne jej zmniejszanie, stosując poniższy sposób rozłożenia tej opłaty:
- 4 zł – za każdy kolejny miesiąc od 3 do 12 miesiąca;
- 2 zł – za każdy kolejny miesiąc od 13 do 24 miesiąca;
- 0,25 zł – za każdy kolejny miesiąc od 25 do 48 miesiąca.

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Holandia mówi

Holandia mówi "nie" silnikom spalinowym?

Aktualności 2016-04-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Seat ogłosił konkurs na nową nazwę dla największego SUV-a w gamie. Wpłynęło ponad 10 tys. zgłoszeń, a jury wybrało kilka finałowych propozycji, z których zostanie wyłoniona nazwa modelu.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech