mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Zmiany w badaniach technicznych

Zmiany w badaniach technicznych

Wczoraj informowaliśmy o zmianach, jakie zaszły w przepisach dotyczących badań technicznych sprowadzanych do kraju pojazdów używanych. To jednak nie wszystkie zmiany, jakie w dniu wczorajszym zaczęły obowiązywać.

W dniu 18 września br. Minister Infrastruktury podpisał bowiem dwa rozporządzenia, które dostosowują:
- zakres i sposób przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzory dokumentów stosowanych przy tych badaniach oraz
- wysokość opłat związanych z przeprowadzeniem badań technicznych pojazdów,
do zapisów ustawy z dnia 22 maja 2009 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 97, poz. 802).

Przedmiotowe regulacje weszły w życie z dniem 22 września 2009 r.

Na swoich stronach internetowych Ministerstwo Infrastruktury (zobacz) opracowało ponadto informację dotyczącą wzorów dokumentów potwierdzających przeprowadzenie badań technicznych pojazdów, wraz z objaśnieniami.

Podobne wiadomości:

Nowy taryfikator mandatów 2016 - sprawdź, ile zapłacisz za mandat

Nowy taryfikator mandatów 2016 - sprawdź, ile...

2015-10-29

Rejestracja auta używanego krok po kroku

Rejestracja auta używanego krok po kroku

Zakup i sprzedaż samochodu 2016-05-01

Znalazłeś w sieci świetną ofertę sprzedaży samochodu, pojechałeś i kupiłeś wymarzone auto. Pewnie jesteś zadowolony, że wielomiesięczne poszukiwania za Tobą. Ale zanim będziesz mógł cieszyć się z auta na całego, musisz przejść urzędniczo-papierkową ścieżkę zdrowia i zarejestrować pojazd. Ten temat tylko z pozoru wydaje się być skomplikowany, bo dzięki naszym wskazówkom zarejestrujesz swój nowy samochód szybko i bez stresu.


Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.