mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Zmiany w badaniach technicznych

Zmiany w badaniach technicznych

Wczoraj informowaliśmy o zmianach, jakie zaszły w przepisach dotyczących badań technicznych sprowadzanych do kraju pojazdów używanych. To jednak nie wszystkie zmiany, jakie w dniu wczorajszym zaczęły obowiązywać.

W dniu 18 września br. Minister Infrastruktury podpisał bowiem dwa rozporządzenia, które dostosowują:
- zakres i sposób przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzory dokumentów stosowanych przy tych badaniach oraz
- wysokość opłat związanych z przeprowadzeniem badań technicznych pojazdów,
do zapisów ustawy z dnia 22 maja 2009 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 97, poz. 802).

Przedmiotowe regulacje weszły w życie z dniem 22 września 2009 r.

Na swoich stronach internetowych Ministerstwo Infrastruktury (zobacz) opracowało ponadto informację dotyczącą wzorów dokumentów potwierdzających przeprowadzenie badań technicznych pojazdów, wraz z objaśnieniami.

Podobne wiadomości:

Rejestracja auta używanego krok po kroku

Rejestracja auta używanego krok po kroku

Zakup i sprzedaż samochodu 2016-05-01

Znalazłeś w sieci świetną ofertę sprzedaży samochodu, pojechałeś i kupiłeś wymarzone auto. Pewnie jesteś zadowolony, że wielomiesięczne poszukiwania za Tobą. Ale zanim będziesz mógł cieszyć się z auta na całego, musisz przejść urzędniczo-papierkową ścieżkę zdrowia i zarejestrować pojazd. Ten temat tylko z pozoru wydaje się być skomplikowany, bo dzięki naszym wskazówkom zarejestrujesz swój nowy samochód szybko i bez stresu.


Holandia mówi

Holandia mówi "nie" silnikom spalinowym?

Aktualności 2016-04-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.