mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Zmiany w polskim leasingu

Zmiany w polskim leasingu

Podczas ubiegłotygodniowego Walnego Zgromadzenia Związku Przedsiębiorstw Leasingowych doszło do dwóch ważnych zmian. W szeregi ZPL przystąpił Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów, a w związku z tym zmieniona została nazwa organizacji na Związek Polskiego Leasingu.

- Misją obu organizacji jest propagowanie leasingu, czyli tworzenie korzystnych warunków dla rozwoju tego instrumentu finansowego. Dla klientów przejawia się to w możliwości uzyskania atrakcyjniejszej alternatywy finansowania działalności gospodarczej, czyli wspomagania rozwoju ich firm – powiedział podczas obrad przewodniczący KW ZPL Mieczysław Groszek.

Jak dotąd członkami Związku były przedsiębiorstwa leasingowe. Obecnie spektrum wpływu Związku poszerza się o kilkanaście firm oferujących swoje usługi w zakresie CFM oraz FSL. Przystąpienie PZWiLP do ZPL ma pozwolić na zwiększenie wpływu branży na decyzje administracji publicznej dotyczące rozwoju rynku motoryzacyjnego i jego finansowania i to nie tylko na rynku krajowym, ale także w strukturach Leaseurope, europejskiej organizacji zrzeszającej narodowe związki firm leasingowych z siedzibą w Brukseli. Poprzez udział w pracach grupy roboczej ds. rynku motoryzacyjnego Leaeurope ZPL będzie mogło bezpośrednio wpływać na przygotowywane przez Komisję Europejską regulacje dotyczące tego rynku.

PZWLP otrzymał specjalny status członka zbiorowego ZPL, zachowując swoją strukturę organizacyjną i autonomię działania. Ze specjalnego statusu PZWLP wynika prawo desygnowania swojego przedstawiciela do Komitetu Wykonawczego ZPL, który ma tytuł Wiceprzewodniczącego KW ZPL.
Tematy w artykule: leasing

Podobne wiadomości:

Nowa Skoda za 1 procent miesięcznie

Nowa Skoda za 1 procent miesięcznie

Finanse i prawo 2016-02-24

Wynajem zamiast kupna pojazdu

Wynajem zamiast kupna pojazdu

Finanse i prawo 2016-02-01

Komentuj:

~HEINEKEN 2008-04-29

skróty sa fajne ;)

~Artur 2008-04-28

OCC? CMTI? KRCWTP? NZS?Czyli o co chodzi? Co mnie to interesuje? Kto rozumie co wy tam piszecie? Nie za dużo skrótów?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Seat Arona - miejski crossover z Hiszpanii
Seat Arona - miejski crossover z Hiszpanii
Seat powiększa gamę aut sportowo-rekreacyjnych. Po modelu Ateca przyszedł czas na kolejny samochód wypełniający bardzo dynamiczną niszę. Kilka dni temu w Barcelonie zadebiutował model Arona.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech