mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Zmiany w ubezpieczeniach

Zmiany w ubezpieczeniach

Zmiany w ustawach ubezpieczeniowych oraz w zasadach rozliczania szkód z OC są tematem dwudniowych szkoleń pt. "Nie tylko ubezpieczyciele znają swoje prawa", a zorganizowanych przez Fundację Multi-Expert.

W lipcu br. parlament uchwalił zmiany w ustawach ubezpieczeniowych. Jednak wciąż nie wszyscy potrafią poradzić sobie z typowymi problemami: opóźnienia w wypłatach, zaniżanie stawek roboczogodzin, błędy w ocenach technicznych, zaniżone ceny części, "sztuczne" szkody całkowite, zaniżona wartość "pozostałości", kłopoty z dostępem do akt sprawy czy auto zastępcze.

Również wprowadzone od 1 sierpnia przez firmę PZU zmiany w zasadach rozliczania szkód z OC są wciąż mało znane (poszkodowany z OC właściciel auta starszego niż 3 lata już nie otrzyma odszkodowania za część oryginalną, nawet gdy naprawia w ASO, jeśli na tzw. rynku wtórnym występuje tańsza część "alternatywna"), nie tylko wśród samych poszkodowanych, ale i warsztatów, serwisów, firm motoryzacyjnych i flotowych. A stąd już bardzo blisko do ponoszenia poważnych, a niepotrzebnych strat finansowych (obcięcia odszkodowań). Sprawa jest tak poważna, że zapytanie w tej sprawie do Sądu Najwyższego zgłosił już Rzecznik Ubezpieczonych, ale na odpowiedź trzeba będzie poczekać kilka miesięcy, a w tym czasie firma musi przecież funkcjonować.

Nowa, ogólnopolska akcja szkoleniowa dla branży motoryzacyjnej i flotowej z zakresu aktualnych metod rozliczeń szkód komunikacyjnych, zatytułowana: "Nie tylko ubezpieczyciele znają swoje prawa" ma pomóc wszystkim zainteresowanym lepiej zapoznać się z tą tematyką.

Najbliższe dwudniowe szkolenia (Szkolenie 1 - Aktualne zasady rozliczania szkód ubezpieczeniowych, Szkolenie 2 - Nowe zasady rozliczania szkód z OC od 1 sierpnia 2005) odbędą się w Warszawie 21 i 22 listopada oraz w Katowicach 28 i 29 listopada.

Więcej informacji o nowej akcji edukacyjnej dostępnych jest na stronie organizatora szkoleń, Fundacji Multi-Expert (www.expert.org.pl).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.