mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Zmiany w ubezpieczeniach

Zmiany w ubezpieczeniach

Zmiany w ustawach ubezpieczeniowych oraz w zasadach rozliczania szkód z OC są tematem dwudniowych szkoleń pt. "Nie tylko ubezpieczyciele znają swoje prawa", a zorganizowanych przez Fundację Multi-Expert.

W lipcu br. parlament uchwalił zmiany w ustawach ubezpieczeniowych. Jednak wciąż nie wszyscy potrafią poradzić sobie z typowymi problemami: opóźnienia w wypłatach, zaniżanie stawek roboczogodzin, błędy w ocenach technicznych, zaniżone ceny części, "sztuczne" szkody całkowite, zaniżona wartość "pozostałości", kłopoty z dostępem do akt sprawy czy auto zastępcze.

Również wprowadzone od 1 sierpnia przez firmę PZU zmiany w zasadach rozliczania szkód z OC są wciąż mało znane (poszkodowany z OC właściciel auta starszego niż 3 lata już nie otrzyma odszkodowania za część oryginalną, nawet gdy naprawia w ASO, jeśli na tzw. rynku wtórnym występuje tańsza część "alternatywna"), nie tylko wśród samych poszkodowanych, ale i warsztatów, serwisów, firm motoryzacyjnych i flotowych. A stąd już bardzo blisko do ponoszenia poważnych, a niepotrzebnych strat finansowych (obcięcia odszkodowań). Sprawa jest tak poważna, że zapytanie w tej sprawie do Sądu Najwyższego zgłosił już Rzecznik Ubezpieczonych, ale na odpowiedź trzeba będzie poczekać kilka miesięcy, a w tym czasie firma musi przecież funkcjonować.

Nowa, ogólnopolska akcja szkoleniowa dla branży motoryzacyjnej i flotowej z zakresu aktualnych metod rozliczeń szkód komunikacyjnych, zatytułowana: "Nie tylko ubezpieczyciele znają swoje prawa" ma pomóc wszystkim zainteresowanym lepiej zapoznać się z tą tematyką.

Najbliższe dwudniowe szkolenia (Szkolenie 1 - Aktualne zasady rozliczania szkód ubezpieczeniowych, Szkolenie 2 - Nowe zasady rozliczania szkód z OC od 1 sierpnia 2005) odbędą się w Warszawie 21 i 22 listopada oraz w Katowicach 28 i 29 listopada.

Więcej informacji o nowej akcji edukacyjnej dostępnych jest na stronie organizatora szkoleń, Fundacji Multi-Expert (www.expert.org.pl).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.