mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Związek Dealerów krytykuje MF

Związek Dealerów krytykuje MF

Związek Dealerów Samochodów apeluje do Rady Ministrów RP o zaniechanie prac nad likwidacją możliwości odliczenia podatku VAT od samochodów z tzw. kratką.

"W związku z przedstawieniem przez Ministerstwo Finansów dokumentu „Założenia do projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym” zgodnie z którym polscy przedsiębiorcy mają być pozbawieni prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego przy zakupie pojazdów samochodowych z tzw. „kratką”,  Związek Dealerów Samochodów  wydał oświadczenie,  w  którym wyraża stanowczy protest wobec proponowanych przez Radę Ministrów RP rozwiązań i apeluje o zaniechanie wprowadzenia przepisów ograniczających możliwość odliczania VAT od samochodów z kratką, do czasu wprowadzenia rozwiązań pozwalających na pełne odliczenie podatku VAT od samochodów używanych do celów gospodarczych" - czytamy w oficjalnym komunikacje ZDS.

„Związek Dealerów Samochodów zwraca uwagę, że doświadczenia wynikające z konsekwencji tego typu zmian podatkowych, wprowadzanych w ostatnich kilkunastu latach wskazują z wysokim prawdopodobieństwem, że nie przyniosą one żadnych spodziewanych pozytywnych skutków budżetowych.  Wejście w życie nowych przepisów wywoła tendencję spadkową w sprzedaży pojazdów, a sama zapowiedź zmiany spowoduje wyraźne przyśpieszenie wymiany samochodów w firmach tuż przed wejściem  nowych przepisów w życie i dodatkowy czynnik  stagnacyjny rynku właśnie w okresie przewidzianego dwuletniego zawieszenia w odliczaniu podatku VAT. W rezultacie, zakładane dodatkowe przychody dla budżetu będą minimalne i nie skompensują strat budżetowych z tytułu zarówno zmniejszonej sprzedaży jak i pogorszenia wyników finansowych przedsiębiorców” – czytamy dalej w stanowisku ZDS.

Związek Dealerów Samochodów apeluje do Rady Ministrów RP o zaniechanie prac nad tymi szkodliwymi dla polskiej gospodarki rozwiązaniami i rozpoczęcie przygotowań do wprowadzenia w krótkim czasie rozwiązań prawnych zmierzających do  możliwości pełnego odpisu VAT od samochodów używanych do celów gospodarczych jako jedynego logicznego i skutecznego rozwiązania przyczyniającego się do ożywienia i rozwoju polskiej gospodarki.

Podobne wiadomości:

Wizja 2019 - oto pomysły na rozwój branży motoryzacyjnej

Wizja 2019 - oto pomysły na rozwój branży...

Finanse i prawo 2015-07-25

VAT od leasingu bez limitu

VAT od leasingu bez limitu

Finanse i prawo 2014-08-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia
Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia
Gama modelowa Volvo dynamicznie się rozwija. Po niedawnej premierze modelu XC60 przyszedł czas na mniejszego brata - XC40. W sieci pojawiło sie pierwsze zdjęcie, które zdradza wygląd tylnej części nadwozia.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic