mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > "Leasing konsumencki ożywi rynek"

"Leasing konsumencki ożywi rynek"

Pracodawcy RP uważają, że upowszechnienie stosowania leasingu konsumenckiego, do jakiego może dojść już od lipca br., powinno przyczynić się do zwiększenia popytu na rynku, zwłaszcza w sektorze nowych samochodów.

Dotychczas z leasingu mogli korzystać jedynie przedsiębiorcy. Pomimo przepisów umożliwiających zastosowanie go również wobec osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej, ze względu na niejasne przepisy podatkowe było to niemal niemożliwe. Nowe regulacje takich problemów nie stwarzają, co w opinii Pracodawców RP będzie miało pozytywny wpływ na rozwój instytucji leasingu konsumenckiego.

Planowane zmiany mają wejść w życie 1 lipca 2011 r. Polegają one na tym, że, po spełnieniu kilku dodatkowych warunków określonych przez ustawę, przedsiębiorcy oferujący leasing (tzw. finansujący) dla konsumentów nie będą zaliczali do swojego przychodu opłat ustalonych w umowie leasingu, ponoszonych przez korzystającego w części stanowiącej spłatę wartości początkowej środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych. W znaczący sposób wpłynie to na upowszechnienie tej formy korzystania z dóbr (najprawdopodobniej najczęściej dotyczyć to będzie samochodów), przez co zostanie pobudzona konsumpcja na rynku.

Leasing konsumencki nie tylko jednak spowoduje zwiększenie popytu rynkowego, ale również pośrednio wpłynie na zwiększenie dochodów budżetowych w postaci podatków odprowadzanych w związku ze zwiększeniem obrotów na rynku.
Tematy w artykule: przepisy leasing

Podobne wiadomości:

Prawo o ruchu drogowym - duże zmiany w 2017

Prawo o ruchu drogowym - duże zmiany w 2017

Finanse i prawo 2016-07-13

System automatycznego hamowania będzie seryjny

System automatycznego hamowania będzie...

Technika 2016-03-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.