mojeauto.pl

Menu

Testy długodystansowe

Znajdź artykuł

Słowo kluczowe:

Finanse

98520

Samochody na skróty

Mapa Polskiej Motoryzacji

Rozmiar normalny Czcionka powiększona Podwójne powiększenie czcionki Wyślij znajomemu Drukuj Kanał RSS

Powiadom przyjaciela o tej stronie

  • Od:
  • Do:
  • Temat:
  • Treść:

Dr Schneider Automotive rozbuduje zakład w Radomierzu

2013 - 04 - 12 | 16:33
źródło: Kamiennogórska SSE
mojeauto.pl
Dr. Schneider Automotive Polska sp. z o.o. rozbuduje zakład w Radomierzu. Docelowo zatrudnienie może wzrosnąć do 1200 osób. Nakłady na nową inwestycję szacuje na poziomie 80 mln zł.
Dr Schneider Automotive rozbuduje zakład w Radomierzu Dr Schneider Automotive rozbuduje zakład w Radomierzu Dr. Schneider Automotive Polska sp. z o.o. specjalizuje się m.in. w innowacyjnych systemach wentylacyjnych. Produkuje dla takich marek, jak: Daimler, BMW, Porsche, Jaguar, General Motors, Ford, VW/Audi, Skoda. Pomimo trudnej sytuacji branży motoryzacyjnej na rynkach europejskich otrzymuje coraz więcej kontraktów, podejmuje kolejne wyzwania.

- W zakładzie w Radomierzu powstanie ośrodek badawczo – rozwojowy, w którym będą wdrażane nowoczesne technologie i rozwiązania w światowej motoryzacji. Uruchomiona zostanie nowa linia technologiczna z termokamerami oraz systemami automatycznej kontroli jakości – mówi prezes zarządu kamiennogórskiej strefy Iwona Krawczyk.

Kamiennogórska strefa wydała 98. zezwolenie. Mowa w nim o inwestycji o wartości prawie 40 mln zł. Kolejne blisko 37 mln zł na rozbudowę zakładu spółka Dr. Schneider pozyskała w ramach programu Innowacyjna Gospodarka. Dotychczas poniesione nakłady na funkcjonujący w kamiennogórskiej strefie zakład to blisko 90 mln zł. Obecnie w Dr. Schneider w Radomierzu pracuje około 700 osób, następnych 200 w zakładzie poza strefą - w Jeleniej Górze. Zgodnie z wydanym zezwoleniem, inwestor zadeklarował utrzymanie do końca 2019 roku w rozbudowanym zakładzie minimum 650 etatów. Rzeczywistość jednak weryfikuje potrzeby, stąd założenie o 1200 nowych miejscach pracy.

Zabierz głos na Forum mojeauto.pl

Dodaj swój komentarz Wszystkich komentarzy: 0

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!


Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2014